Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Plaga szczurów zalewa Osiedle Południe – alarmują mieszkańcy.

Od dłuższego czasu dzwonią do naszej redakcji zdenerwowani mieszkańcy, że Osiedle Południe w Malborku zaczyna być dosłownie zalewane przez plagę szczurów. Czy musi dojść do jakiegoś nieszczęścia, by w końcu ktoś zrobił z tym porządek?

 

- „Na osiedlu południe w parku przy ulicy Michałowskiego od kilku miesięcy grasuje stado kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu  szczurów” – alarmuje jedna z mieszkanek Malborka. – „W parku znajduje się plac zabaw, mini skate park. Codziennie bawią się tam dzieci i spacerują mieszkańcy z psami. Szczury rozchodzą się po całym parku, przebiegają pod nogami. Stanowią niebezpieczeństwo dla dorosłych, dzieci, jaki i zwierząt. W szybkim tempie się rozmnażają. Mieszkańcy osiedla są bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje. W pobliżu siedliska szczurów zrobiło się także miejsce spotkań do spożywania alkoholu, co obserwują bawiące się dzieci. Potłuczone szkła, butelki i puszki po piwie odstraszają bawiące się w parku dzieci i sprawiają, że pomimo posiadania największego placu zabaw dla dzieci w Malborku, pięknej łąki kwitnącej w parku, nowo powstałego baru z lemoniadą i przekąskami - mieszkańcy nie czują się bezpiecznie i nie mogą swobodnie puścić dzieci. Może ktoś się zainteresuje tym tematem. Wszyscy byśmy byli bardzo wdzięczni”.

 

Zobacz galerię zdjęć nadesłaną przez mieszkankę Malborka.

 

Czekamy na Państwa komentarze i informacje.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tornado
Tornado 12.07.2021, 16:10
Całe miasto zalały szczury i doją
bj
bj 10.07.2021, 16:58
W Lasowicach Wielkich ten sam problem, szczury chadzają sobie w środku wsi po ściezkach rowerowych, zdechły lezał przy sklepie jakiś czas temu. A juz nie mówię co się dzieje na moim podwórku...
Pancia
Pancia 10.07.2021, 14:07
To bardzo ciekawe, codziennie chadzam tam z psem nawet późnym wieczorem i nie widziałam żadnego szczura. Jest za to plaga... cudnych jeży.
...
... 10.07.2021, 15:32 (odpowiedź do Pancia)
To dobrze całe szczęście ale jak napisali że są to trzeba bardzo szybko się tym zająć koty nie łapią szczurów ale jak zdechnie szczór chory i kot go zje albo pies nie wspomnę o dzieciach sam byłem małym bobaskiem takie małe dzieci mogą przynieść np. kurzajke z podwórka jeszcze gorzej jak jakąś horobe po szczurach.
Ada
Ada 10.07.2021, 10:23
miasto schodzi już nie na psy ale na szczury
...
... 10.07.2021, 12:55 (odpowiedź do Ada)
To jest bardzo smutne aż się płakać chcę nie jastem expertem znawcą chorób kiedyś pisali że szczury roznoszą dużo chorób dżuma w średniowieczu teraz chyba stwierdzili że to wszy i pchły ale i tak trzeba coś zrobić z tymi szczurami roznoszą choroby a koty nie łapią szczurów ale nikt nie napisał że jak taki chory szczur zdechnie i zje go wyglodzony kot czy pies. Wstyd takie coś pokazywać taki problem powinno się rozwiązać z prędkością światła szczury szybko się rozmnażają i roznoszą choroby są firmy które się zajmują takimi szczurami w chyba Galileo był program jak w starych magazynach jak kiedyś pegeery łapali szczury karmili je tydzień schodziły się ze wszystkich stron przyzwyczajali do żarcia i na koniec trutka pani Ado to smutne inne miasta rosną a moim zdaniem miasto Malbork stoi w miejscu nie rozwija się jak w filmie Kapuśniaczek dwa dziadki garby szczyt lenistwa i pijusy stały w miejscu a do okoła wszystko się rozwijało.
Gość
Gość 10.07.2021, 08:49
Chyba tylko ja zrozumiałem przekaz. Chodzi o te szczury z fidesu.