Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

LAUREACI I FINALIŚCI OLIMPIAD I KONKURSÓW ORAZ NAJLEPSI SPORTOWCY NAGRODZENI PRZEZ BURMISTRZA MIASTA MALBORKA - 17.06.2015

W dniu wczorajszym (17 czerwca br.) w sali Urzędu Miasta Malborka spotkali się laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz najlepsi sportowcy malborskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Towarzyszyli im nauczyciele przygotowujący do konkursów i rodzice. Kandydatów do nagrody zgłaszali dyrektorzy szkół. Nagrody rzeczowe wręczał burmistrz Marek Charzewski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Jolanta Leszczyńska. 

W pierwszej części spotkania burmistrz oraz Komendant Straży Miejskiej wręczyli uroczyście nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez SM, następnie wyróżnił laureatów i finalistów a na zakończenie wraz z dyrektorem OSiRu, Piotrem Sadowskim wręczył nagrody na najlepszego sportowca w ramach współzawodnictwa sportowego malborskich szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonego przez OSiR w Malborku w roku szkolnym 2015/2016.

 

W szkołach podstawowych wygrali: I miejsce Galeniewska Weronika (SP 2) i Ochociński Szymon (SP 5), II miejsce Machcińska Paulina (SP 2) i Grędzicki Mateusz (SP 2), III miejsce Langowska Nikola (SP 9) i Chomicz Robert (SP 2)

W gimnazjach: I miejsce Rumińska Katarzyna (GIM 3) i Krogulec Bartłomiej (Gim. Sport.), II miejsce Lisowska Karolina (GIM 3) i Gałka Krystian (Sport.), III miejsce Jaskot Aleksandra (GIM 2) i Rokita Kacper (GIM 3).


Ceremonię wręczenia nagród uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku, którzy w tym roku wzięli udział w wymianie z Monheim nad Renem. Za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu burmistrzowi podziękowali nauczyciele Dorota Grochecka i Krzysztof Maciąg.

Najlepsi z najlepszych:

Procyk Maciej - Prywatne Gimnazjum „Awans”, III, wzorowe, 5,80, laureat wojewódzkiego konkursu z języka polskiego; laureat wojewódzkiego konkursu fizycznego; laureat wojewódzkiego konkursu biologicznego; finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego; finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu historycznego - nauczyciel Janina Łańko, Magdalena Kubaszewska, Anna Majcher, Joanna Lamkowska, Alicja Sobolewska, Jacek Jakusik
Procyk Grzegorz -Prywatne Gimnazjum „Awans”, II, wzorowe, 5,79, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjum; finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego; finalista wojewódzkiego konkursu z fizyki, nauczyciel Anna Majcher
Fabiański Michał - G nr 3,III p, wzorowe, 5,38, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z Chemii; finalista Wojewódzkiej Olimpiady z fizyki; finalista Wojewódzkiej Olimpiady z matematyki, nauczyciel Anna Szynaka (chemia), Anna Olchowik (matematyka), Janusz Szumała (fizyka)
Żołdak Tymoteusz - G nr 3, III p, wzorowe, 5,38, laureat wojewódzkiej Olimpiady z chemii; finalista wojewódzkiej olimpiady z geografii - nauczyciel Anna Szynaka (chemia), Bożena Sobuń (geografia)
Czarnecki Jakub - G nr 1, III d, wzorowe, 5,36, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego; laureat wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu fizycznego, - nauczyciel Maria Imiołczyk, Krystyna Dudenko, Piotr Zimbał
Jarmołowski Błażej - G nr 3, IIIp, wzorowe, 5,31, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z historii - nauczyciel Iwona Krauze
Reszka Laura - Prywatne Gimnazjum „Awans”, III, wzorowe, 5,23, laureat wojewódzkiego konkursu biologicznego - nauczyciel Magdalena Kubaszewska
Woźniak Piotr - G nr 3, II p, wzorowe, 5,07, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z historii - nauczyciel Iwona Krauze
Despot – Mładanowicz Piotr, G nr 3, III p, wzorowe, 4,92, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z chemii, nauczyciel  Anna Szynaka    
Ślusarz Mikołaj, G nr 3, III p, bardzo dobre, 4,46, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z chemii, nauczyciel Anna Szynaka    
Służałek Ewa, G nr 3, II a, bardzo dobre, 3,80, laureat wojewódzkiej olimpiady z języka niemieckiego, nauczyciel Edyta Włodarczyk    
    
Pozostali nagrodzeni: 
                           

Skibiak Marika - SP nr 2 w ZS nr 2, IV a, wzorowe, 5,00, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, nauczyciel Barbara Pietkiewicz    
Pakuła Małgorzata - SP nr 2 w ZS nr 2, IV b, wzorowe, 5,18, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, nauczyciel Elżbieta Kazimierczyk    
Markowska Monika - SP nr 2 w ZS nr 2, V a, wzorowe, 5,00, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, nauczyciel Krystyna Prokopowicz
Cierpiałowska Maja - SP nr 2 w ZS nr 2, VI a, wzorowe, 5,36, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół Podstawowych, nauczyciel Barbara Pietkiewicz    
Sajkowski Michał - SP nr 2 w ZS nr 2, VI a, wzorowe, 5,81, nauczyciel Beata Kownacka ( Matematyka), Barbara Pietkiewicz (Język polski), Katarzyna Orszykowska (historia)    
Mroziński Patryk - SP nr 2 w ZS nr 2, VI b    wzorowe, 5,36, finalista III Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia Pomorza Gdańskiego „Gdańszczanie Pomorzanie Polacy, nauczyciel  Anna Walentynowicz”, Katarzyna Orszykowska    
Stankiewicz Mateusz - SP nr 2 w ZS nr 2,    VI b, wzorowe, 5,36, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, nauczyciel Anna Linkner – Suska    
Czapp Łucja - SP nr 2 w ZS nr 2, I a, wzorowe, nie dotyczy, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień 2015”, nauczyciel Grażyna Sawczuk    
Chmielewski Igor - SP nr 2 w ZS nr 2, II a, wzorowe, nie dotyczy,    Finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień 2015”, nauczyciel    Jolanta Sieger    
Seńko Bartosz - SP nr 3, III b, wzorowe, nie dotyczy, I miejsce w wojewódzkim Konkursie Wiedzy Matematycznej dla klas młodszych szkół podstawowych „I Ty możesz zostać Pitagorasem”, nauczyciel Elżbieta Krawczyk    
Kubic Kacper - SP nr 5, II, nie dotyczy, nie dotyczy, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia, nauczyciel Maria Pawlikowska    
Szczypińska Julia - SP nr 5, II, nie dotyczy, nie dotyczy, Laureat Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego, nauczyciel Maria Pawlikowska    
Kapica Aleksandra - SP nr 5, VI, wzorowe, 5,73, Finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa zagadek 2015”, nauczyciel Mariola Kulpa    
Zaborska Laura - SP nr 5, V, wzorowe, 5,09, Finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa zagadek 2015”, nauczyciel Dorota Ojdowska-Starzyk    
Reszka Marta - SP nr 5    VI, bardzo dobre, 4,81, Finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa zagadek 2015”, nauczyciel Mariola Kulpa    
Osowicka Oliwia - SP nr 5, VI, bardzo dobre, 4,45, Finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa zagadek 2015”, nauczyciel Mariola Kulpa    
Rutkowska Julia - SP nr 8, I a, nie dotyczy, nie dotyczy, I miejsce w Ogólnopolskim konkursie literackim „Story Cubes”, nauczyciel Jolanta Głodnicka, Katarzyna Mazurkiewicz
Szczuchniak Zuzanna - SP nr 8, V a, wzorowe, 5,45, laureat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, nauczyciel    Sławomir Świetlikowski    
Szczuchniak Agata - SP nr 8, V a    wzorowe, 5,27, laureat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”;  finalista Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”, nauczyciel Sławomir Świetlikowski    
Przybylska Julia - SP nr 8    VI a, wzorowe, 5,60, finalista konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego; finalista wojewódzko – metropolitarnego konkursu biblijnego; finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego „Złoty matematyk”, nauczyciel    Lidia Baźmierowska, Anna Tubiak    
Kozłowska Natalia - SP nr 8, II a, ocena opisowa    ocena opisowa    finalista XI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, nauczyciel Barbara Wyczółkowska
Radecka Aurelia - SP nr 8, III c, ocena opisowa, ocena opisowa, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie literackim „Pod ojczystym niebem”, nauczyciel Mariola Wielgosz 
Kloskowski Sebastian -    SP nr 9    V b, dobre, 4,18, III miejsce w etapie centralnym konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, nauczyciel Adam Liszewski    
                    
Nieścier Mateusz - G nr 1, III d, wzorowe, 5,57, finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego; finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu geograficznego; finalista wojewódzkiego konkursu historycznego, nauczyciel Maria Imiołczyk, Ewa Milanowska, Krystyna Dudeńko, Katarzyna Sawirska    
Iwanowska Anna - G nr 1, III d    wzorowe, 5,50,  finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego; finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego; nauczyciel Maria Imiołczyk, Krystyna Dudenko
Kulik Andrzej -    G nr 1, III e, bardzo dobre, 4,79, finalista wojewódzkiego konkursu historycznego;  finalista wojewódzkiego konkursu geograficznego, nauczyciel Monika Tyborska, Katarzyna Sawirska
Janowicz Patrycja - G nr 1, II d, wzorowe    5,07, laureat Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda (IX miejsce), nauczyciel Piotr Poznański    
Skibiak Patrycja - G nr 2 w ZS nr 2,III a, wzorowe, 5,00, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum, nauczyciel Izabela Przybysz    
Fryger Oliver - G nr 3, III p, dobre, 4,46, finalista Wojewódzkiej Olimpiady z biologii, nauczyciel Leszek Paździor    
Frączkowska Małgorzata - G nr 3, III p, wzorowe, 5,38, finalista Wojewódzkiej Olimpiady z geografii, nauczyciel  Bożena Sobuń    
Jędrzejewska Katarzyna - G nr 3, III p, wzorowe, 4,38, finalista Wojewódzkiej Olimpiady z chemii, nauczyciel Anna Szynaka    
Lampkowski Filip - G nr 3, III p, bardzo dobre, 4,62, finalista Wojewódzkiej Olimpiady z geografii, nauczyciel Bożena Sobuń    
Wiśniewska Agnieszka - G nr 3, III M, wzorowe, 5,33, finalista wojewódzkiej Olimpiady z języka polskiego, nauczyciel Milena Zwierz    
Suchecki Kamil -  G nr 3, II p, bardzo dobre, 3,80, finalista wojewódzkiej olimpiady z informatyki, nauczyciel Leszek Paździor    
Komoszyński Łukasz - G nr 3, II p, wzorowe, 4,87, finalista wojewódzkiej olimpiady z informatyki, nauczyciel Leszek Paździor    
Sosnowski Marcin - Prywatne Gimnazjum „Awans”, III, wzorowe, 5,50, finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego, nauczyciel Alicja Sobolewska    
Dębicki Mikołaj - Prywatne Gimnazjum „Awans", III, wzorowe, 5,57, finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego; finalista wojewódzkiego konkursu języka angielskiego; finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu biologicznego, nauczyciel Joanna Lamkowska, Joanna Jasińska, Alicja Sobolewska, Magdalena Kubaszewska    

Opis: 82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
karol
karol 08.07.2015, 21:24
Krystian Gałka Gim. Sportowe