Wydanie nr 169/2024, Poniedziałek 17.06.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzieciaki Biegają – ogromne zainteresowanie sportowym wydarzeniem dla dzieci w Starym Polu. Wideo i zdjęcia

Dzieciaki Biegają – ogromne zainteresowanie sportowym wydarzeniem dla… fot. TvRegionalna24.pl
Na stadionie sportowym w Starym Polu po raz 3. odbyła się impreza biegowa pn. „Dzieciaki Biegają”, w której udział wzięły dzieci do 15 roku życia. Do tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 300. uczestników.

W sobotę, 8 czerwca blisko 300 zawodników wzięło udział w III Biegu „Dzieciaki Biegają”, który odbył się na stadionie sportowym w Starym Polu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Stare Pole Jarosław Szturmowski. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Funduszu Sołeckiego sołectwa Stare Pole i budżetu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu.

W biegach udział wzięły dzieci w wieku od 1 do 15 lat na dystansach dostosowanych do wieku. Zawodnicy przyjechali nie tylko z powiatu malborskiego, ale także m.in. elbląskiego i sztumskiego. Wzorem lat poprzednich, biegi odbyły się w kategoriach: Bieg Maluszka z rodzicem - 60 m (1-2 lata), Bieg Bąbla - 100 m (3-4 lata), Bieg Smyka - 200 m (5-6 lat), Bieg Kajtka - 300 m (7-8 lat), Bieg Urwipołcia - 300 m (9-10 lat), Bieg Juniora - 400 m (11-12 lat), Bieg Małolata - 600 m (13-14 lat) oraz Bieg Nastolatka - 800 m (15 lat).

Najmłodsi zawodnicy biegli w asyście rodziców, w myśl zasady, że „wszyscy są zwycięzcami”. Jednak starsi, rywalizowali już o miejsca na podium.

Warto zaznaczyć, że przed rozpoczęciem zawodów każdy jego uczestnik miał do pobrania pakiet i numer startowy. Była również wspólna rozgrzewka. Każde dziecko biorące udział w biegu, na mecie otrzymało pamiątkowy medal. Z kolei pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych (oprócz kategorii Maluszek), otrzymały również puchary z rąk dyrektora GOKiS Tadeusza Burdyńskiego.

Po zakończonych zawodach odbyło się losowanie nagród rzeczowych. Dzieci mogły skorzystać także ze strefy zabaw (m.in. dmuchańce, euro bungee) i strefy gastronomicznej.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzysztof
Krzysztof 11.06.2024, 07:41
WSTYD MIASTO MALBORK!!!
ŻEBY MALBORK ZE SWOIMI OBIEKTAMI NIE MÓGŁ ZORGANIZOWAĆ PODOBNEJ SPORTOWEJ IMPREZY CYKLICZNEJ DLA DZIECI??? "WŁADZE" MIASTA NIECH BIORĄ PRZYKŁAD OD WÓJTÓW NP.STAREGO POLA, NOWEGO STAWU JAK MOŻNA PRACOWAĆ. OD TRZECH LAT JEŻDŻĘ Z DZIECKIEM NA ZAWODY DO STAREGO POLA BO W MALBORKU, JAK ZRESZTĄ ZE WSZYSTKIM, NIC SIĘ NIE DZIEJE. JUŻ NAWET NIE MA JAK KIEDYŚ, MIĘDZYSZKOLNYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH. PO CO TE STADIONY???