Wydanie nr 142/2024, Wtorek 21.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Potrącenie rowerzystki - kobieta trafiła do szpitala.

  • Wydanie nr 142/2024
  • 16 kwietnia 2024, 12:54
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Potrącenie rowerzystki - kobieta trafiła do szpitala. fot. KPP Sztum
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek na ulicy Mickiewicza w Sztumie. Kierowca osobówki najechał na rowerzystkę, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala.

W poniedziałek, 15 kwietnia przed godz. 13:00 dyżurny sztumskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzystki.

- „Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 53-letni mieszkaniec powiatu, kierujący pojazdem marki Chevrolet, jadąc ul. Mickiewicza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce. Rowerzystka, 53-letnia mieszkanka powiatu z urazami została przewieziona do szpitala” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - „Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Teraz będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia”.

Kierujący autem i rowerzystka byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że zarówno rowerzyści, jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Stróże prawa apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.