Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. O bezpieczeństwie z seniorami.

  • Wydanie nr 64/2024
  • 7 lutego 2024, 14:08
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. O bezpieczeństwie z seniorami. fot. KPP Sztum
Bezpieczeństwo osób starszych było tematem debaty z seniorami w Sztumie. Policjanci zorganizowali to spotkanie z myślą o nich i stałym podnoszeniu ich świadomości - oszuści cały czas działają, modyfikują swoje metody i wykorzystują ich dobre serca.

W Klubie Seniora w Sztumie policjanci spotkali się z seniorami, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Debata miała na celu przede wszystkim podniesienie świadomości seniorów i ostrzeżenie o bezduszności oszustów, którzy działają bez skrupułów i mogą zapukać również do ich drzwi.

- „Przestrzegaliśmy przed tymi, którzy podają się za policjanta, wnuczka czy też funkcjonariusza CBŚP. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie dzwonią z żądaniem wypłaty, bądź przekazania pieniędzy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, rozłączmy rozmowę i skontaktujmy się bezpośrednio z rodziną. Zawsze o naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer 112” – informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak działają firmy, które na pokazach sprzedają garnki czy zestawy pościeli, na co należy zwrócić uwagę i czego się wystrzegać.

- „Sprzedawcy zatrudnieni przez takie firmy uciekają się do nieuczciwych praktyk i za wysokie kwoty sprzedają sprzęt w rzeczywistości wart dużo mniej. Mimo prawa do zrezygnowania z zakupu w ciągu 14 dni, firmy utrudniają dopełnienia formalności i w rezultacie seniorzy przez wiele miesięcy spłacają zaciągnięte pożyczki na sprzęt niewiele wart. Najlepszą zatem radą dla seniorów jest odmawianie uczestnictwa w takich spotkaniach i niesugerowanie się groźbami obciążenia finansowego za rzekome przygotowanie zaproszenia i miejsca” – dodaje policjantka.

Ostatnią deską ratunku w takim przypadku jest pomoc Rzecznika Konsumentów – pod warunkiem, że nie upłynął wspomniany termin 14 dni od daty zakupu.

Debata z seniorami była również dobrą okazją ku temu, by porozmawiać o policyjnych aplikacjach, które są przydatne we wspólnym interesie społecznym, jakim jest bezpieczeństwo.

- „Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może mieć wpływ na to co się dzieje w naszym otoczeniu i zgłaszać zauważone wykroczenia, a także niektóre przestępstwa” – podkreśla asp. szt. Karolina Kosmowska.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.