Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Historie myśliwskie rodu Sierakowskich – zaproszenie na promocję książki Adama Langowskiego.

Starostwo Powiatowe w Sztumie zaprasza na promocję książki Adama Langowskiego „Sierakowscy z Waplewa. Historie myśliwskie”. Publikacja zawiera opis przygód łowieckich i jednocześnie opis życia ziemiaństwa polskiego.

Adam Langowski na co dzień uczy historii w szkołach w Waplewie Wielkim i Starym Targu. „Sierakowscy z Waplewa. Historie myśliwskie” jest jego pierwszą wydaną książką, jednocześnie czternastym tomem z cyklu Biblioteka Kwartalnika Prowincja.

- „Myślę, że książeczka zawierająca opis przygód łowieckich myśliwych jest bardzo istotnym przyczynkiem do opisu życia ziemiaństwa polskiego i objaśnienia współczesnemu czytelnikowi tego jakże istotnego elementu życia ziemian polskich” – napisał w przedmowie do publikacji kustosz Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim Maciej Kraiński.

W czwartek, 11 stycznia o godz. 17:00 w bibliotece Sztumskiego Centrum Kultury odbędzie się promocja książki, podczas której autor przybliży uczestnikom spotkania historię rodu Sierakowskich z Waplewa Wielkiego.

„Sierakowscy z Waplewa. Historie myśliwskie” – to książka składająca się z sześciu rozdziałów opisujących dokonania myśliwskie trzech przedstawicieli zasłużonego pomorskiego rodu Sierakowskich: Adama (1846-1912) oraz jego synów - Stanisława (1881-1939) i Jana (1882-1920). Osobne szkice poświęcono wujowi Adama Sierakowskiego, Adamowi Lwu Sołtanowi (1825-1901) oraz młodemu Władysławowi Branickiemu (1893-1913), który zmarł podczas polowania w Waplewie. Bohaterami książki są również członkowie innych znakomitych rodów, z którymi Sierakowscy byli skoligaceni. W publikacji znajdziemy również historie poświęcone Janowi Sztolcmanowi, założycielowi i redaktorowi czasopisma „Łowiec Polski".

 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.