Wydanie nr 200/2024, Czwartek 18.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Wypracowanie skutecznych metod przeciwdziałania przestępczości pedofilskiej - spotkanie starosty z przedstawicielami gmin.

Powiat sztumski. Wypracowanie skutecznych metod przeciwdziałania przestępczości… fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W następstwie zatrzymania na terenie Malborka duchownego podejrzewanego o działania pedofilskie, starosta sztumski Leszek Sarnowski i prezeska Fundacji Damy Radę Anita Czarniecka zorganizowali spotkanie, którego celem jest wypracowanie skutecznych metod przeciwdziałania podobnym zdarzeniom. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin z terenu powiatu sztumskiego.

- „W powiecie sztumskim odnotowano w ostatnich dniach przypadek pedofilii. Zatrzymano duchownego, który przyznał się do winy, a sąd zdecydował o dozorze policyjnym. Biskup elbląski jednoznacznie potępił czyn przestępczy i zawiesił duchownego w obowiązkach duszpasterskich i administracyjnych” - informuje Starostwo Powiatowe w Sztumie.

W związku z powyższym, w piątek, 8 grudnia z inicjatywy starosty sztumskiego Leszka Sarnowskiego oraz Anity Czarnieckiej, prezeski Fundacji Damy Radę odbyło się spotkanie, którego celem jest wypracowanie skutecznych metod przeciwdziałania podobnym zdarzeniom.

- „Planowany jest cykl spotkań z nauczycielami, pedagogami, rodzicami, a także z dziećmi i młodzieżą, by przede wszystkim uwrażliwić na powtarzające się niestety zagrożenia i znaleźć sposoby, by im w porę zaradzić” - podkreśla Starostwo.

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.