Wydanie nr 170/2024, Wtorek 18.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowakowo. Na moście obrotowym prowadzone są już prace naprawcze nawierzchni. Wideo

Nowakowo. Na moście obrotowym prowadzone są już prace naprawcze nawierzchni.… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl / Piotr Wąsowicz
Minęło zaledwie kilka miesięcy odkąd do użytku oddano most nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo, a już prowadzone są pierwsze prace naprawcze jego nawierzchni.

Ruch kołowy przez most nad rzeką Elbląg w Nowakowie wprowadzono na początku lipca tego roku. Most zbudowany został w ramach projektu „Drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską cz. II”, której inwestorem jest Urząd Morski w Gdyni.

Nowy most jest konstrukcji stalowej. Pośrodku, na głównej podporze znajduje się specjalne łożysko. Konstrukcja waży ponad 650 ton. Jest to najdłuższy, liczący 103 m, z trzech mostów obrotowych, zaprojektowanych i wybudowanych w ramach drogi wodnej.

W ostatnim jednak czasie na moście wprowadzono ruch wahadłowy, sterowany przy pomocy sygnalizacji świetlnej. Rozstawione są na nim namioty i widać również, że są prowadzone jakieś prace. Jakie? Zapytaliśmy o to inwestora, Urząd Morski w Gdyni.

W odpowiedzi Agnieszka Robakowska z Biura Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni napisała, że moście w Nowakowie prowadzone są prace naprawcze, związane z usunięciem nierówności nawierzchni.

- „Prace przygotowawcze, związane z odcinkowym usunięciem nawierzchni żywicznej w czterech odcinkach, rozpoczęto 17 października 2023 r. Działania poprzedzone były uzgodnieniami związanymi z organizacją ruchu. W chwili obecnej, etap związany z naprawą przez grzanie został zakończony, a pod namiotami trwa oczyszczanie i zabezpieczanie antykorozyjne” – wyjaśnia Agnieszka Robakowska. - „Wykonawca planuje zakończyć prace do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie koszty robót naprawczych obciążają Wykonawcę”.

Warto wspomnieć, że nowy most obrotowy w Nowakowie nad rzeką Elbląg z pewnością usprawni żeglugę, ale również w znaczący sposób wpłynie na poprawę komunikacji kołowej.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ciekawy
Ciekawy 06.12.2023, 15:53
Kto wziął w łapę przy odbiorze tej fuszerki.Coś mi tu cuchnie jakimś pisowcem.