Wydanie nr 62/2024, Sobota 2.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Absalon, Paweł, Januaria, Agnieszka, Symplicjusz, Michał, Helena, Franciszek, Henryk, Krzysztof, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza już w sobotę. Szczegóły na plakacie

XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza już w sobotę. Szczegóły na plakacie fot. Organizator
W sobotę, 26 sierpnia odbędzie się jedyny w swoim rodzaju XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, VIII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza oraz XII Bałtycki Bieg Dzieci Brzegiem Morza. Trasa maratonu w całości jest poprowadzona po plaży, co pozwoli uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Jest to jedyny tego typu bieg w Polsce i jeden z dwóch w Europie.

Start i meta usytuowane będą na plaży, na wysokości Domu Zdrojowego w Jastarni, a biuro zawodów w Latarni Morskiej (wejście na plażę nr 50) -  czynne w piątek, 25 sierpnia w godz. 18.30-21.00 oraz w dniu zawodów w sobotę, 26 sierpnia w godz. 07.00- 08.15.

Dekoracja zwycięzców  będzie miała miejsce na  scenie w Porcie Jastarnia około godziny 16.00, w tym czasie do portu dopłyną również uczestnicy XII Bałtyckich Regat o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Organizatorami wydarzeń są - Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnia oraz Liga Morska i Rzeczna. Niezmiennie, co roku biegi wspierają partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jastarni, Miasto Władysławowo, Morski Oddział Straży Granicznej, Zespół Szkół Policealnych w Wejherowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, The North Event, KONSAL sp. z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji Władysławowo. Swój udział mają również wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jastarni oraz UKS Delfin Jastarnia.


Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania!

 

 

 

 

Informacja organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.