Wydanie nr 62/2024, Sobota 2.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Absalon, Paweł, Januaria, Agnieszka, Symplicjusz, Michał, Helena, Franciszek, Henryk, Krzysztof, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Ślisko na drodze – zderzenie osobówki z autobusem.

  • Wydanie nr 62/2024
  • 20 stycznia 2023, 10:08
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Ślisko na drodze – zderzenie osobówki z autobusem. fot. KPP Sztum
Opady marznącego deszczu ze śniegiem i niska temperatura spowodowały, że na drogach powiatu sztumskiego pogorszyły się warunki drogowe, a w wielu miejscach może być ślisko. Wobec tego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie.

Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Również zła aura pogodowa dotarła do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz ze śniegiem. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

- „W środę, 18 stycznia z rana doszło do zdarzenia na wiadukcie w miejscowości Mleczewo. Kierująca BMW nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w barierę. Na szczęście kobieta nie odniosła żadnych poważnych obrażeń” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Natomiast w czwartek, 19 stycznia przed godziną 06:00 w Bągarcie doszło do kolizji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Passatem nie dostosował prędkości, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadący autobus”.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie! Apelują także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich dzieci w elementy odblaskowe.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.