Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim.

Powiat sztumski. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W miniony weekend w Waplewie Wielkim odbyły się Pomorskie Dni Chopinowskie. Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła Izabella Sierakowska – Tomaszewska.

Miłośnicy muzyki klasycznej tłumnie odwiedzili w piątek i sobotę, 21 i 22 października br. Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim, by wziąć udział w niezwykłych koncertach.

Pierwszego dnia październikowych 16. Pomorskich Dni Chopinowskich zaprezentowało się z koncertem fortepianowym małżeństwo pochodzące z Węgier: Alisa i Adam Baráz.

Licznie zgromadzoną publiczność przywitała, w imieniu nieobecnego Kuratora Muzeum Macieja Kraińskiego, dr Dobromiła Rzyska-Laube. Wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością Izabella Sierakowska - Tomaszewska.

Alisa i Adam Baráz wykonali utwory na fortepian na cztery ręce Fryderyka Chopina: Wariacje D-dur op. Posth i Ferenca Liszta - Apel i Hymn węgierski na orkiestrę S.486 (transkrypcja: Henrik Gobbi), Poemat symfoniczny Orfeusz S.98 (transkrypcja własna kompozytora), Poemat symfoniczny Preludia S.97 (transkrypcja własna kompozytora)

W sobotę z kolei na publiczność czekała spora dawka muzyki jazzowej, czyli Jakub Hajdun Trio. Zespół wykonał kompozycje Jakuba Hajduna z jego najnowszej płyty, utrzymane w stylistyce be-bopu, a także pianistyki romantyzmu i impresjonizmu.

Zespół wystąpił w składzie: Jakub Hajdun – pianista, Janusz Mackiewicz – kontrabasista, gitarzysta basowy oraz Roman Ślefarski – perkusista.

Koncerty odbyły się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sztumie, Gminy Dzierzgoń oraz Gminy Stary Targ.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.