Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Podpisano umowę na rozbudowę odcinka Królewo Malborskie – granica województw.

  • Wydanie nr 335/2023
  • 7 pażdziernika 2022, 13:48
  • NDI
  • Wiadomości
DK22. Podpisano umowę na rozbudowę odcinka Królewo Malborskie – granica… fot. NDI
Podpisana została umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 22. Generalny wykonawca - konsorcjum firm NDI i NDI Sopot przebuduje ponad 10-kilometrowy odcinek od Królewa Malborskiego do granicy województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Kierowcy będą mogli się cieszyć szybszą i bezpieczniejszą jazdą. Koszt inwestycji to ponad 175 mln zł.

Prace budowlane przy drodze krajowej nr 22 ruszą już wkrótce. Inwestor, czyli gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na realizację przebudowy wykonawcy dał 19 miesięcy – z wyłączeniem zimy. Celem tej inwestycji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na DK22, a także dostosowanie jej parametrów do wymaganej dla drogi krajowej klasy technicznej GP, co z kolei ma się przyczynić do skrócenia czasu i zapewnienia odpowiednich warunków podróży. Co ważne, wszystko ma się odbyć przy uwzględnieniu wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

- „Cieszy nas, że będziemy mogli realizować kolejną inwestycję drogową. Dla GDDKIA  realizujemy obecnie rozbudowę DK91 w rejonie Częstochowie, a także projektujemy jeden z odcinków S6. Bardzo liczymy na dobrą współpracę z Inwestorem a ze swej strony deklarujemy, że zrobimy wszystko, aby prace na DK22 przebiegały możliwie sprawnie i szybko, minimalizując uciążliwości dla kierowców” – zapowiada Prezes Grupy NDI, Małgorzata Winiarek-Gajewska.

Do wykonania jest m.in. poszerzenie jezdni, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, korekta łuków poziomych i spadków poprzecznych. Przebudować należy również skrzyżowania z drogami poprzecznymi oraz przepusty, zjazdy i zatoki autobusowe. Pojawią się nowe chodniki, i drogi rowerowe. Generalny wykonawca jest też odpowiedzialny m.in. za zapewnienie poprawnego odwodnienia drogi, budowę czy przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego, a także zagospodarowanie zieleni, montaż barier ochronnych i balustrad, budowę ekranów akustycznych, zbiorników retencyjno-odparowujących, miejsca do odpoczynku i rekreacji wzdłuż drogi rowerowej.

Rozbudowywany odcinek drogi ma ponad 10 kilometrów – ciągnie się od Królewa Malborskiego do granicy województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Koszt inwestycji to ponad 175,6 mln zł.

 

 

 

 

NDI
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.