Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Dzierzgoń. Poszukiwany wpadł podczas awantury.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 19 września 2022, 15:19
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Gmina Dzierzgoń. Poszukiwany wpadł podczas awantury. fot. zdjęcie poglądowe
Najbliższe 50 dni spędzi w więziennej celi 48-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas interwencji. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był on poszukiwany przez wolsztyński sąd.

Do codziennych czynności wykonywanych przez policjantów bez wątpienia możemy zaliczyć legitymowanie. Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, czy osób poszukiwanych. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań. Tak było i tym razem.

W sobotę, 17 września br. rano oficer dyżurny został powiadomiony o awanturze na terenie gminy Dzierzgoń. Chwilę później policjanci dotarli we wskazane miejsce. Gdy weszli do hotelowego pokoju, awantura trwała w najlepsze. Jak się okazało, to dwaj mężczyźni wszczęli kłótnię między sobą.

- „Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych mężczyzn oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach. Okazało się wtedy, że jeden z nich, 48-latek był poszukiwany przez wolsztyński sąd. Funkcjonariusze zatrzymali krewkiego mężczyznę i trafił on wprost do więziennej celi. Za przestępstwo jakie wcześniej popełnił spędzi w niej najbliższe 50 dni” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

 

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.