Wydanie nr 272/2023, Piątek 29.09.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kokony owadów i pożar terenówki – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 272/2023
  • 6 września 2022, 16:08
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Kokony owadów i pożar terenówki – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 29 sierpnia br. o godzinie 10.59 zastęp pojechał do miejscowości Pawłowo do usunięcia uszkodzonego przy drodze konaru drzewa.

We wtorek, 30 sierpnia br. o godzinie 10.27 trzy zastępy skierowano do Sztumu nad jezioro Sztumskie do wspólnego patrolu z policją.

W środę, 31 sierpnia br. o godzinie 19.53 zastęp zadysponowano do miejscowości Skolwity, gdzie na polu palił się samochód terenowy. Właściciel obecny był na miejscu, brak osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody W25 w natarciu na palący się samochód. Po ugaszeniu pożaru zastęp wrócił do jednostki.

W piątek, 2 września br. o godzinie 13.22 zastęp pojechał do Gościszewa, gdzie w ścianie budynku na wysokości około 2m znajdowało się gniazdo szerszeni. Owady dostawały się do pomieszczeń na 1 piętrze. W budynku przebywały osoby uczulone. Ratownik zabezpieczony w ubranie pszczelarskie spryskał gniazdo środkiem oraz zakleił pianką montażową otwory, przez które przedostawały się owady.

O godzinie 13.35 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Postolin do usunięcia uszkodzonego konaru drzewa.

O godzinie 15.40 trzy zastępy skierowano do Gościszewa, gdzie paliły się około 2 ary ścierniska, brak osób poszkodowanych. Strażacy podali jeden prąd gaśniczy w szybkim natarciu na palące się ściernisko.

O godzinie 16.46 zastęp pojechał do miejscowości Śledziówka do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w domu jednorodzinnym.

W poniedziałek, 5 września br. o godzinie 09.26 trzy zastępy zadysponowano do Starego Targu, gdzie na ul. Nowotarskiej znajdujący się na miejscu zdarzenia patrol policji poinformował, że w budynku wielorodzinnym prawdopodobnie przebywa mężczyzna niepełnosprawny, który prawdopodobnie się przewrócił na podłogę z wózka inwalidzkiego. Ratownicy za pomocą drabiny przystawnej otworzyli uchylone okno i drzwi wejściowe do mieszkania na 1 piętrze od wewnątrz. Udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, która była przytomna w kontakcie logicznym. Na miejsce przyjechał ZRM, który po przebadaniu poszkodowanego stwierdził, że nie ma potrzeby jego hospitalizacji.

O godzinie 10.48 dwa zastępy skierowano do Postolina do usunięcia uszkodzonego przy drodze powiatowej konaru drzewa.

O godzinie 18.20 jeden zastęp pojechał do Sztumu do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych w jednym z budynków przy ul. Kalkszteina.


 

 

 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.