Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jastarnia. Już w sobotę XII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, IX Regaty o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni i Bieg 3 Mile Morskie. Szczegóły na plakacie.

Pierwszy „Bałtycki Maraton Brzegiem Morza” zorganizowany został w roku 2010 dla uczczenia 90 - lecia Urzędu Morskiego w Gdyni, a tym samym polskiej administracji morskiej. Ogromne zainteresowanie i wspaniała atmosfera towarzysząca biegowi skłoniły organizatorów do organizacji imprezy w latach kolejnych. Głównym celem tego typu imprez jest udział w szerzeniu walorów przyrodniczych i turystycznych Półwyspu Helskiego, promocja rekreacji i sportu na świeżym powietrzu oraz budowanie relacji w niepowtarzalnej atmosferze biegu.

W sobotę, 27 sierpnia br. piękna plaża półwyspu helskiego w Jastarni będzie areną „XII Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza” oraz „VII Bałtyckiego Półmaratonu Brzegiem Morza”, a także I edycji biegu „3 Mile morskie”. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali „XI Bałtycki Bieg Brzegiem Morza dla Dzieci” na dystansach 200 i 500 metrów. Natomiast na morzu zmagać się będą tradycyjnie żeglarze – w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Link do zapisów https://elektronicznezapisy.pl/event/6953/strona.html

- „Zapraszamy do udziału w biegu, który pod wieloma względami jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Jesteśmy jedynym w Polsce i drugim w Europie maratonem odbywającym się w całości po morskiej plaży. Trasą biegu jest  piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale, co nadaje mu cech ubitej, gruntowej drogi. Dla tych wszystkich, którzy nie czują się na siłach pokonać 42 km, czy też nie chcą zbytnio eksploatować się przed jesiennymi maratonami, stworzyliśmy możliwość przebiegnięcia dystansu o połowę krótszego, a dla początkujących i nie mających czasu na wcześniejsze przygotowania bieg na dystansie 3 mil morskich” - zachęcają organizatorzy.

Maraton może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym bardzo cennymi w kategoriach „maratony kameralne”. Tegoroczne biegi będą po raz kolejny wyjątkową  promocją sportu, zdrowia oraz okazją do spotkań rodzinnych, aby wspólnie kibicować zawodnikom, cieszyć się duchem walki i podziwiać walory przyrody naszych najpiękniejszych plaż.

Dla maratończyków i ich rodzin, będących jak zwykle najwierniejszymi  kibicami, będzie to wspaniała okazja na miłe spędzenie ostatnich chwil  lata w jednym  z najatrakcyjniejszych miejsc naszego kraju.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnia oraz Liga Morska i Rzeczna.

Partnerami imprezy są: Związek Miast i Gmin Morskich, Miejski Ośrodka Kultury i Sportu w Jastarni, Miasto Władysławowo, Morski Oddział Straży Granicznej, Placówka Straży Granicznej we Władysławowie, Masażyści z Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, The North Event, KONSAL Sp. z o.o. Oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie.

 

 

 

Informacja: Urząd Morski w Gdyni

UM Gdynia
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.