Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Pożegnał się z prawem jazdy za znaczne przekroczenie prędkości.

  • Wydanie nr 334/2022
  • 9 sierpnia 2022, 11:33
  • KPP w Sztumie
  • Na sygnale
Sztum. Pożegnał się z prawem jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. fot. KPP w Sztumie
Policjanci sztumskiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości w Starym Mieście zatrzymali do kontroli kierującego Volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h na obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości 40 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W poniedziałek, 8 sierpnia br. rano funkcjonariusze sztumskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Stare Miasto, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 63 km/h przez kierowcę Volvo.

- „Mieszkaniec Popit spiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze z ograniczeniem prędkość do 40 km/h dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i otrzymał dziesięć punktów karnych” - wyjaśnia st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Sztumscy policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy wielu z nas jest już na wakacyjnych wyjazdach. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym.

KPP w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.