Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztutowo. Motoserce dla Zosi – trzecia edycja zlotu charytatywnego.

W ostatni weekend lipca w Marinie Sztutowo odbędzie się charytatywny zlot Motoserce dla Zosi – nastolatki, która od urodzenia cierpi na nieuleczalną chorobę Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

W sobotę, 30 lipca br. w godz. 13-17 na terenie Mariny Sztutowo odbędzie się trzecia edycja charytatywnego zlotu Motoserce dla Zosi.

- „Zosia jest już nastolatką, ale od narodzin cierpi na nieuleczalną chorobę Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jej ciało i śluzówki ciągle pokrywają pęcherze i niegojące się rany. Każde otarcie, zadrapanie, a nawet jedzenie powodują katastrofę na ciele Zosi. „Skóra rwie się jak papier”. Blizny i przykurcze deformują jej ciało. W klinice w Austrii przebyła zabieg operacyjny rekonstrukcji jamy ustno – szczękowej. W niedalekiej przyszłości czekają Zosię jeszcze zabiegi operacyjne poszerzenia przełyku czy rekonstrukcje dłoni... Dlatego łączymy siły po to, by pomóc” - opowiadają organizatorzy zlotu i zapewniają, że na miejscu nie zabraknie dobrej zabawy w motoryzacyjnym klimacie oraz integracji podczas konkursów dla uczestników zlotu.

Organizatorzy informują, że podczas tegorocznej edycji zlotu nie będzie pobierana opłata za wjazd, jednak na uczestników będą czekały puszki, do których będzie można wrzucić parę groszy od siebie.

Z racji tego, że teren Mariny Sztutowo pomieści 50 aut wybranych drogą selekcji i, aby znaleźć się w tej strefie, należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: motoserce2022@gmail.com. Pozostali uczestnicy będą mogli zaparkować na parking przy działce sąsiadującej z Mariną w odległości około 100m. Przy czym wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w konkursach zlotu.

 

Do wydarzenia zostanie uruchomiona grupa Zmotoryzowani Pomagają - Licytacje https://www.facebook.com/groups/546784999300455

Na grupie będzie można licytować aukcje lub samemu wystawić produkt lub usługę.

Można również dobrowolnie zasilić zrzutkę założoną specjalnie dla tego wydarzenia: https://zrzutka.pl/7cvwtj

 

 

 

 

Informacja organizatora

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.