Wydanie nr 186/2022, Wtorek 5.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie skutków weekendowych wichur - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 186/2022
  • 24 maja 2022, 14:02
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Podsumowanie skutków weekendowych wichur - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KP PSP Sztum
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W poniedziałek, 16 maja br. o godzinie 03.02 zastępy skierowano do Sztumu na ul. Morawskiego do próby samobójczej. Na miejscu obecny był patrol policji. Rozpoznanie: drzwi mieszkania otwarte, w środku patrol policji, osoba zgłaszająca chęć popełnienia samobójstwa w środku, przytomna, rozmawia z funkcjonariuszami policji. Policjant stwierdził, że nie potrzebują już pomocy PSP.

O godzinie 12.59 zastępy zadysponowano do miejscowości Klecewo, gdzie paliło się około 40 m² trawy na nasypie kolejowym.

We wtorek, 17 maja br. o godzinie 10.03 zastępy pojechały do szpitala w Sztumie, gdzie na oddziale chirurgii (3 piętro) i oddziale ginekologiczno-położniczym (4 piętro) wyczuwalny był zapach dymu. Budynek łącznie posiada 5 kondygnacji oraz poddasze nieużytkowe. Brak innych widocznych oznak pożaru oraz osób poszkodowanych.

O godzinie 14.30 zastęp skierowano do Sztumskiej Wsi, gdzie kokon owadów znajdował się na dachu budynku jednorodzinnego na wysokości około 6m.

W środę, 18 maja br. o godzinie 10.22 zastępy zadysponowano do Sztumu na ul. Mickiewicza, gdzie w budynku wielorodzinnym jeden z lokatorów twierdził, że wyczuwa dziwny zapach na klatce schodowej.

O godzinie 13.17 zastęp pojechał do Sztumu na ul. Kościuszki, gdzie na drzewie przy budynku dworca PKP Sztum znajdował się rój pszczół na wysokości około 5m.

W czwartek, 19 maja br. o godzinie 12.42 zastępy skierowano do Dzierzgonia na ul. Słowackiego, gdzie paliło się około 0,5 ha trawy na nieużytku rolnym między lasem a zabudowaniami. Ogień rozprzestrzenił się na teren jednej z posesji - paliła się trawa. Brak właścicieli na miejscu.

O godzinie 21.14 zastępy zadysponowano do Starego Targu, gdzie paliło się około 30a trawy na nieużytku rolnym. Brak zagrożenia dla innych obiektów.

W sobotę, 21 maja br. o godzinie 11.23 zastępy pojechały do Sztumu na ul. Związku Jaszczurczego, gdzie na terenie cmentarza komunalnego kościoła św. Anny, znajdowały się dwa drzewa (wiatrołomy) - pierwsze z nich było pochylone na kolejne drzewa, zaś drugie - przewrócone na nagrobki.

O godzinie 11.42 zastęp pojechał do miejscowości Pronie, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 526 znajdowało się przechylone drzewo, oparte o drugie.

O godzinie 12.03 zastęp skierowano do miejscowości Nowiec, gdzie na drodze powiatowej nr 2936G znajdowało się powalone drzewo blokujące przejazd.

O godzinie 12.12 zastęp zadysponowano do miejscowości Zakręty, gdzie na drodze powiatowej nr 3145G znajdował się uszkodzony konar drzewa.

O godzinie 13.43 zastęp pojechał do miejscowości Matule, gdzie na drodze gruntowej prowadzącej do prywatnej posesji znajdował się uszkodzony konar drzewa.

O godzinie 14.18 zastęp skierowano do wsi Żuławka Sztumska, gdzie na drodze prowadzącej do posesji znajdował się uszkodzony konar drzewa.

O godzinie 14.42 zastęp zadysponowano do miejscowości Piekło, gdzie na drodze powiatowej nr 2901G znajdował się uszkodzony konar drzewa.

O godzinie 14.55 zastęp pojechał do miejscowości Mortąg, gdzie na drodze powiatowej nr 3127G znajdował się uszkodzony konar drzewa.

W niedzielę, 22 maja br. o godzinie 08.15 zastęp skierowano do miejscowości Zajezierze, gdzie wiatr złamał drzewo, które blokowało drogę gminną.

O godzinie 17.26 zastęp zadysponowano do miejscowości Tabory, gdzie złamane przez wiatr drzewo blokowało drogę gminną.

O godzinie 21.49 zastępy pojechały do Dzierzgonia na ul. Ogrodową, gdzie palił się gaz propan butan ulatniający się z zaworu butli 11kg oraz karton. Właściciel przed przybyciem JOP ugasił karton, zakręcił zawór i wyniósł butlę z piwnicy budynku. Przed przybyciem JOP budynek opuściły 4 osoby. Budynek jednorodzinny - bliźniak, dwie kondygnacje, instalacja fotowoltaiczna na dachu.

 

 

 

 

Informacje przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum


 

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.