Wydanie nr 276/2022, Poniedziałek 3.10.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mątowy Małe. Fatalny stan drogi zmorą kierowców.

Mątowy Małe. Fatalny stan drogi zmorą kierowców. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Choć wiosna w pełni i większość z nas zapomniała już o zimie, w wielu miejscach jej efekty nadal są widoczne w postaci dziurawych dróg. Niestety, naprzemienne przymrozki i odwilże spowodowały na wielu drogach kruszenie asfaltu oraz wybijanie się dziur na drogach nieutwardzonych. A jak wiadomo nie od dziś, dziury na drodze to zmora każdego kierowcy.

Do naszej redakcji napisała jedna z mieszkanek Gminy Miłoradz, która wskazuje na fatalny stan drogi w Mątowach Małych.

- „W naszej miejscowości Mątowy Małe droga wygląda tragicznie. Nikt z tym nic nie robi. Załatano nam dwie dziury, a resztę zostawiono. Samochodem jedziemy 20 km na godzinę. To wstyd, ale droga wygląda tragicznie od skrzyżowania w stronę Białej Góry” - alarmuje kobieta.

Mieszkanka poprosiła naszą redakcję o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Zwróciliśmy się o komentarz w tej sprawie do Urzędu Gminy Miłoradz.

W odpowiedzi wójt gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek wskazuje, że temat tej drogi jest mu dobrze znany.

- „Niestety, samorząd gminy Miłoradz nie może rozwiązać tego problemu, ponieważ droga, o której mowa nie jest drogą gminną. Jest to droga powiatowa, której zarządcą jest powiat malborski. Wielokrotnie zwracaliśmy się z prośbą do powiatu o rozważenie możliwości jej remontu deklarując nawet wkład własny do inwestycji. Radni powiatowi również wielokrotnie akcentowali ten problem. Na ostatniej komisji bezpieczeństwa padły zapewnienia, że droga zostanie uzupełniona miejscowymi nakładkami w ciągu półtora tygodnia” - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz.

Wójt dodaje również, że władze gminy interweniują na miarę swoich możliwości.

- „Nie zgodzę się, że nikt z tym tematem nic nie robi. Kilka tygodni temu doszło do spotkania przedstawicieli powiatu malborskiego, sztumskiego oraz władz województwa w sprawie możliwości realizacji tej inwestycji w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Na jednej z ostatnich Sesji Rady Powiatu mówił o tym wicemarszałek Józef Sarnowski. Koszt remontu tego odcinka drogi to ok. 10-12 mln złotych. Ani gmina ani powiat nie dysponują takimi środkami, aby móc przystąpić w chwili obecnej do realizacji inwestycji. Jeśli samorządowi powiatowemu uda się pozyskać środki zewnętrzne na ten cel, my jako gmina deklarujemy chęć partycypacji w kosztach inwestycji. Rozumiemy bolączki mieszkańców i będziemy w dalszym ciągu zabiegać o remont tej drogi” - dodaje Arkadiusz Skorek.

Nie pozostało nam nic innego, by wysłać zapytanie w tej sprawie do Wydziału Infrastruktury i Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Malborku.

W odpowiedzi Przemysław Konsowicz, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Inwestycji napisał, że na terenie Powiatu Malborskiego obecnie trwają prace związane z remontami cząstkowymi nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w technologii grysu bazaltowego i emulsji.

- „W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniona została firma „PUM”, tj. Przedsiębiorstwo Usług Miejskich z Grudziądza, która realizuje dla powiatu w/w zadanie w II etapach. I etap naprawy dróg obejmuje wszystkie drogi powiatowe, w tym przedmiotowy odcinek i zostanie zrealizowany do końca maja br. II etap naprawy dróg grysem bazaltowym i emulsją nastąpi nie później, niż do końca października br.” - wyjaśnia Przemysław Konsowicz.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kosciuszkowiec
kosciuszkowiec 10.05.2022, 06:41
uszkodzenia pamiętają niejedną zimę a co do włodarzy no cóż droga ubezpieczona więc proponuję ewentualne uszkodzenia notorycznie zgłaszać i pamietać o tym przy wyborach