Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Grudziądzkiej w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Grudziądzkiej w Malborku. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Nie tylko miejskie parkingi są coraz bardziej zatłoczone. Również na parkingach osiedlowych coraz częściej brakuje wolnych miejsc. Gdy kierowcy nie znajdują wolnego miejsca, bardzo często decydują się na chodnik, jako najlepsze miejsce do parkowania. Owszem, można parkować na nim, jednak należy przy tym pamiętać, że trzeba robić to w odpowiedni sposób i nie we wszystkich okolicznościach.

 

Kierowca może zatrzymać samochód i go zaparkować tylko tam, gdzie będzie on widoczny dla innych uczestników ruchu i nie będzie stwarzał niebezpieczeństwa na drodze. Należy przy tym pamiętać, by stosować się do nakazów i zakazów, o których informują nas znaki drogowe. Na chodniku można się zatrzymać kołami jednego boku lub przednią osią pojazdu, którego masa nie przekracza 2,5 t, jeżeli nie obowiązuje w tym miejscu zakaz zatrzymania się i postoju oraz ustawienie pojazdu jest możliwe w taki sposób, aby pozostawić dla pieszych minimum 1,5 szerokości chodnika. Jednak istnieje zakaz zatrzymywania się na pasie ruchu i drodze rowerowej.

 

Na naszą skrzynkę pocztową przyszły zdjęcia od mieszkańców naszego miasta, które wskazują, że nie wszyscy kierowcy wiedzą kiedy i jak parkować na chodniku.

- „Mistrzyni parkowania na ulicy Grudziądzkiej” - napisał pan Michał.

- „Mistrz parkowania. Na skrzyżowaniu + 1,5m wolnego miejsca dla pieszych na chodniku” - napisał pan Krzysztof.

 

A wy co sądzicie na ten temat?


 

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach.

Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

 

 

 

Zdjęcia od widzów TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 27.02.2022, 21:08
Jescze z 5 bloków postawcie zamiast parkingu. Najnowszy blok domex pasuje tam jak świni siodło. Powinien powstać tam duży parking. Idealnie w centrum osiedla. Prawie wszystkim blokom blisko. A tak doszło aut i mieszkańców którzy jescze bezczelnie się ogrodzili blokując przejście.
Iza
Iza 28.02.2022, 09:41 (odpowiedź do Gość )
jak nie będą stawić bloków to będziesz mieszkał w kartonie
Gość
Gość 28.02.2022, 09:52 (odpowiedź do Iza)
postawić blok na bloku nie problem. A jak będzie miejsca mało to nawet tego kartonu nie postawisz. Trzeba poszerzać miasto a nie w każą dziurę wciskać blok.
Tak jak to robią inne miasta. Wciągają gminy. W koło wolne pola - na południu, dalej na piaskach II i inne miejsca... Ale taniej jest wcisnąć blok na działce już uzbrojonej. - tu jest problem.