Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Placu Słowiańskim w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Placu Słowiańskim w Malborku. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Co jakiś czas na łamach naszej telewizji pojawia się temat nieprawidłowego parkowania. Wszystko dzięki mieszkańcom, którym temat ten nie jest obojętny. Bardzo często w komentarzach pojawia się stwierdzenie, że takie nieprawidłowe parkowanie wynika z faktu, że brakuje wolnych miejsc na parkingach. Ale czy tak było w tym konkretnym przypadku?

 

Zgodnie z prawem samochód możemy zaparkować w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. W bliższej odległości obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju.

- „Zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem” - czytamy w Prawie o ruchu drogowym.

Za nieprawidłowe parkowanie grozi nam mandat w wysokości od 100 do 300 zł, a w niektórych sytuacjach pojazd może zostać odholowany. Pamiętajmy, że w miejscach gdzie stoją nieprawidłowo zaparkowane samochody, kierowcy powinny zachować szczególną ostrożność. Należy wówczas poruszać się z mniejszą prędkością, by w razie konieczności zatrzymać auto przed przejściem. Zaparkowane źle samochody to przede wszystkim wina kierowców, jednak również pieszych to nie zwalnia z troski o własne bezpieczeństwo. Bądźmy czujni, gdy wychodzimy zza takiego samochodu, bowiem kierowca nadjeżdżającego pojazdu może po prostu nas nie widzieć.


 

Zdjęcie zrobione przez naszego widza w środę, 16 lutego br. przed godz. 13 na Placu Słowiańskim w Malborku przed parkingiem miejskim przy Starostwie Powiatowym.


 

A wy co na ten temat sądzicie?

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl

Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.