Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń. Pojechał na hamburgery „pożyczonym” samochodem.

  • Wydanie nr 37/2023
  • 4 lutego 2022, 15:01
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Dzierzgoń. Pojechał na hamburgery „pożyczonym” samochodem. fot. KPP Sztum
Mieszkaniec Dzierzgonia odpowie m. in. za krótkotrwałe użycie pojazdu i jego uszkodzenie. Młody mężczyzna „pożyczył” nie swój samochód, usiadł za jego kierownicą i uszkodził go, bo chciał pojechać na hamburgery. Rozbity samochód porzucił w rowie.

 

Pod koniec stycznia policjanci sztumskiej komendy zostali powiadomieni o uszkodzeniu Volkswagena, niedaleko Malborka. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. W rozmowie z właścicielem ustalono, że samochód stał na parkingu w Dzierzgoniu przed jedną z firm. Mężczyzna nie wiedział w jakich okolicznościach doszło do jego uszkodzenia. Oświadczył, że nikomu go nie pożyczał.

 

- „Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, kryminalni ustalili, gdzie znajdowały się kluczki i kto ewentualnie mógł mieć do nich dostęp. Okazało się, że w sprawę może być zamieszany 22-letni mężczyzna, który pracował w firmie” - wyjaśnia st. asp. Karolina Gastoł - Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Ustalono, że 22-latek wykorzystał łatwy dostęp do auta i bez wiedzy właściciela zabrał go spod firmy. Młody mężczyzna wsiadł za kierowcę Volkswagena i wspólnie z kolegą urządził sobie przejażdżkę na hamburgery. Na trasie Dzierzgoń - Malbork, 22-latek wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, gdzie pozostawił uszkodzone auto”.

 

Policjanci wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Mężczyzna w czwartek, 3 litego usłyszał zarzuty w tej sprawie.

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.