Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. 2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty. To już jego drugi taki mandat.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 19 stycznia 2022, 12:28
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. 2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty. To już jego drugi taki mandat. fot. KPP Sztum
Prawie promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przesz sztumskich policjantów rowerzysta. Mężczyzna został zatrzymany już kolejny raz przez funkcjonariuszy za jazdę na jednośladzie pod wpływem alkoholu.

 

We wtorek, 18 stycznia br. sztumscy policjanci na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy.

- „Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał zgodnie z nowym taryfikatorem mandat karny w wysokości 2500 zł. To już kolejny raz, kiedy 70-latek został zatrzymany przez stróżów prawa podczas jazdy jednośladem na podwójnym gazie” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Mężczyzna dwa tygodnie wcześniej został zatrzymany przez policjantów, kiedy kierował rowerem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu”. (czytaj na https://tvsztum.pl/aktualnosci/34992,sztum-pijany-rowerzysta-z-mandatem-w-wysokosci-25-)

 

 

 

Policjanci przypominają, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 r., wprowadziły m. in. wyższe kary za wykroczenie polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Zaostrzone również zostały kary dla sprawców wykroczeń drogowych, m. in. podwyższając maksymalną wysokość grzywny do 30 tys. zł oraz zwiększając wysokość mandatów do 5 tys. zł. Zapoznajmy się z nowymi przepisami i ruszajmy w drogę bezpiecznie.

 

 

 

Policjanci ostrzegają, że nietrzeźwi kierowcy wszelkich pojazdów, nie tylko samochodów, stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg jest jednym z priorytetów policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa.

 

 

 

 

Zdjęcie: KPP w Sztumie

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.