Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu – raport sztumskich służb mundurowych.

Straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 10 stycznia br. o godzinie 08.21 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Barlewiczki, gdzie w budynku mieszkalnym paliły się sadze w przewodzie kominowym.

 

We wtorek, 11 stycznia br. o godzinie 01.40 trzy zastępy pojechały do miejscowości Kołoząb, gdzie palił się kontener socjalny na terenie zakładu.

 

 

 

O cyberprzemocy z uczniami.

We wtorek, 11 stycznia br. podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Sztumie policjant profilaktyki poruszał tematykę bezpieczeństwa w sieci i cyber zagrożeń. Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje. Może to być osoba mająca skłonności do obcowania z nieletnimi lub ktoś kto używając psychotechnik, będzie nakłaniał do okaleczenia się, a nawet do popełnienia samobójstwa. O każdym takim przypadku nawiązywania kontaktów o takim charakterze dzieci powinny powiadamiać rodziców.

Drugim ważnym elementem spotkania była przemoc i agresja propagowana za pomocą cyfrowych środków przekazu, która od dawna jest jednym z problemów, z jakim borykają się uczniowie w wielu szkołach. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są czynniki determinujące agresję wśród młodych ludzi oraz jak sobie radzić z hejtem. Policjant podkreślił, że takie zachowania nie mogą być rozpatrywane jedynie przez obawę przed konsekwencjami prawnymi. Należy pamiętać, że w ten sposób krzywdzi się swoich rówieśników. Czasami na całe życie. Funkcjonariusz przypomniał, że w Internecie nie ma anonimowości. Nauczyciel w trakcie prowadzenia zajęć jest w świetle prawa funkcjonariuszem publicznym i wszelkie znieważenie go, obrażanie czy groźby pod jego adresem są karalne.

Uczniowie dowiedzieli się, że policjanci skutecznie walczą z cyberprzemocą, a osoby które popełniają przestępstwa w sieci zostawiają tam ślady cyfrowe dzięki którym, możliwe jest ustalenie sprawcy.

 

 

 

W środę, 12 stycznia br. o godzinie 11.13 zastęp skierowano do miejscowości Zielonki, gdzie w budynku wielorodzinnym lokatorzy wyczuli zapach gazu na klatce schodowej.

O godzinie 13.14 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Krastudy, gdzie w budynku jednorodzinnym zapaliły się sadze w przewodzie kominowym.

 

W czwartek, 13 stycznia br. o godzinie 21.06 trzy zastępy pojechały do Sztumskiej Wsi, gdzie w budynku jednorodzinnym paliły się sadze w przewodzie kominowym.

O godzinie 22.28 zastęp skierowano do Sztumskiego Pola do usunięcia drzewa złamanego przez wiatr.

 

W piątek, 14 stycznia br. w godzinach 12.32 – 13.52 zastępy dysponowane były do usuwania drzew złamanych przez wiatr do miejscowości Mikołajki Pomorskie, Myślice i Bukowo.

 

W sobotę, 15 stycznia br. o godzinie 12.25 zastęp pojechał do wsi Postolin do usunięcia drzewa złamanego przez wiatr.

O godzinie 12.56 zastęp skierowano do miejscowości Morany, gdzie samochód marki Jeep wyprowadzony z garażu stał na podwórzu, miał otwarte drzwi i maskę, z której parowało.

O godzinie 15.15 zastęp zadysponowano do miejscowości Kalwa, gdzie na jednej z posesji stała butla gazu propan-butan, a obok stał właściciel.

O godzinie 17.19 trzy zastępy pojechały do miejscowości Cierpięta, gdzie na jednej z posesji palił się żywopłot. Właściciel posesji do gaszenia pożaru żywopłotu z żywotników o wysokości około 3 m wykorzystał hydrant.

 

W niedzielę, 16 stycznia br. o godzinie 20.52 zastęp skierowano do Sztumskiej Wsi, gdzie paliły się opony złożone na polu uprawnym (pow. około 15 m²). Nie było zagrożenia dla innych obiektów. Opony dogasały.

 

W poniedziałek, 17 stycznia br. w godzinach 07.20 – 08.23 zastępy wyjeżdżały z interwencjami dotyczącymi usuwania złamanych drzew przez silny wiatr.

O godzinie 07.46 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Klecewo, gdzie w rowie przy drodze wojewódzkiej nr 517 znajdował się samochód osobowy marki Chevrolet Aveo.

 

 

 

Straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu.

Niestety, nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Przekonała się o tym w poniedziałek, 17 stycznia br. kierująca samochodem osobowym marki Chevrolet. W miejscowości Klecewo na oblodzonej nawierzchni kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który zjechał do rowu i wywrócił się.

74-letnia mieszkanka Starego Targu w chwili zdarzenia była trzeźwa, a przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

 

Sztumscy policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów oraz jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w okresie zimowym. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

 

 

 

 

Informację przekazali: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. asp. Karolina Gastoł - Zawicka, oficer prasowy KPP Sztum

Zdjęcia: KPP w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.