Wydanie nr 23/2022, Niedziela 23.01.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożary sadz w przewodach kominowych – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 23/2022
  • 11 stycznia 2022, 11:39
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Pożary sadz w przewodach kominowych – raport sztumskich służb mundurowych. fot. gov.pl
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku nastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

We wtorek, 4 stycznia br. o godzinie 10.57 zastęp pojechał do wsi Postolin, gdzie na drodze powiatowej miała znajdować się plama oleju. Po dojeździe do miejsca wskazanego w zgłoszeniu nie stwierdzono zagrożenia.

O godzinie 13.11 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych na ul. Nad Jeziorem poszkodowana 80-letnia kobieta, która zasłabła w piwnicy, zgłosiła duszność i osłabienie. Na miejscu zdarzenia obecna była rodzina kobiety.

O godzinie 21.18 zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie w jednym z mieszkań budynku przy ul. Spokojnej doszło do awantury rodzinnej. Policja była na miejscu zdarzenia. Strażacy pomogli w otwarciu mieszkania. Na prośbę (głośne nawoływanie) osoba znajdująca się wewnątrz otworzyła drzwi i wpuściła funkcjonariuszy do mieszkania. Na miejsce dojechał zespół ZRM-S, któremu pod opiekę przekazano osobę poszkodowaną.

 

 

 

W czwartek, 6 stycznia br. o godzinie 15.10 zastępy pojechały do miejscowości Bruk, gdzie w budynku jednorodzinnym zapaliły się sadze w przewodzie kominowym. Lokatorzy znajdowali się poza budynkiem. Z komina wydobywał się dym i pojedyncze iskry.

O godzinie 22.15 zastęp skierowano do miejscowości Wilczewo, gdzie na poboczu drogi powiatowej nr 3143G znajdowała się karetka, która ugrzęzła na śliskiej i miękkiej nawierzchni. W karetce znajdował się pacjent (przytomny, w kontakcie logicznym) pod nadzorem PRM.

 

 

 

W piątek, 7 stycznia br. o godzinie 12.00 zadysponowano do miejscowości Gościszewo, gdzie w budynku jednorodzinnym zapaliły się sadze w przewodzie kominowym. Lokatorka znajdowała się poza budynkiem. Z komina wydobywał się dym i pojedyncze iskry.

O godzinie 15.44 zastępy pojechały do Dzierzgonia, gdzie palił się fragment dachu warsztatu, przyległy do prowizorycznego komina wykonanego ze stali. Na dachu znajdowali się pracownicy zakładu w trakcie gaszenia pożaru.

O godzinie 17.58 zastępy skierowano do Sztumu, gdzie zgłoszono zadymienie w okolicy budynku PWiK. Na miejscu znajdował się pracownik obsługujący palenisko. Nie stwierdzono zagrożenia.

 

 

 

W sobotę, 8 stycznia br. o godzinie 14.58 zastęp zadysponowano do miejscowości Mikołajki Pomorskie, gdzie w jednym mieszkaniu w budynku przy ul. Kościuszki na podłodze leżała starsza kobieta, która podczas wstawania z łóżka przewróciła się i nie mogła wstać. Nic jej się nie stało, jednak ze względu na znaczną otyłość nie mogła się podnieść.  Mąż również nie był w stanie jej podnieść.

 

 

 

W niedzielę, 9 stycznia br. o godzinie 00.59 zastępy pojechały do miejscowości Zajezierze, gdzie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym jednak nie stwierdzono zadymienia. Na miejscu obecny ZRM. Jedna osoba poszkodowana – była nią kobieta z poparzeniami twarzy i klatki piersiowej po próbie rozpalenia w kominku. Zaopatrywana była przez ratowników medycznych w środku budynku.

O godzinie 10.30 zastęp skierowano do Dzierzgonia do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Wolności. Po dojeździe na miejsce, na klatce schodowej na 1 piętrze znajdował się patrol policji, który rozmawiał z kobietą w mieszkaniu. Drzwi do mieszkania były zamknięte od środka. Kobieta znajdowała się na podłodze przy drzwiach, nie mogła wstać i zaczęła wzywać pomoc.

 

 

 

W poniedziałek, 10 stycznia br. o godzinie 08.21 zastępy zadysponowano do miejscowości Barlewiczki, gdzie w budynku mieszkalnym paliły się sadze w przewodzie kominowym.

We wtorek, 11 stycznia br. o godzinie 01.40 zastępy pojechały do miejscowości Kołoząb, gdzie palił się kontener socjalny na terenie zakładu.

 

 

 

 

Informację przekazali: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.