Wydanie nr 23/2022, Niedziela 23.01.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijana w ciąży kierowała samochodem – raport sztumskich służb mundurowych.

Pijana w ciąży kierowała samochodem – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej i policji z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 1 listopada br. o godzinie 11.39 zastęp pojechał do miejscowości Myślice, gdzie na cmentarzu przy pojemnikach na śmieci znajdowały się nadpalone krzaki i pozostałości roślinne. Postronne osoby polewały wodą dymiące się krzaki. Strażacy rozgarnęli nadpalone krzaki i pozostałości roślinne. Podali jeden prąd wody W-25 w natarciu na tlące się krzaki. Ponownie przegarnęli i przelali wodą, po czym ugasili. Na tym zakończono działania.

 

 

W środę, 3 listopada br. o godzinie 07.04 zastęp skierowano do miejscowości Czernin, gdzie paliły się śmieci w śmietniku wolno stojącym.

 

 

W piątek, 5 listopada o godzinie 09.20 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Bukowo, gdzie nad drogą powiatową nr 3128G znajdował się uszkodzony konar drzewa (lipa) na wysokości około 6m. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlna i błyskową, zamknięciu ruchu w obu kierunkach oraz próbą usunięcia uszkodzonego konaru przy pomocy drabiny. Na miejsce zadysponowano pojazd SHD-21. Ratownik w koszu wysięgnika usunął uszkodzony konar, po czym pocięto konar na mniejsze kawałki przy pomocy piły do cięcia drewna i usunięto na pobocze drogi. Po zakończeniu czynności wznowiono ruch w obu kierunkach.

 

O godzinie 10.04 zastęp pojechał do wsi Kociecwałd, gdzie na drodze polnej znajdowała się karetka ZRM, która ugrzęzła na nieutwardzonej nawierzchni i nie może wyjechać. W karetce znajdowała się pacjentka - starsza kobieta pod nadzorem personelu medycznego. W odległości około 300m znajdowała się druga karetka, jednak kierowca nie chciał wjechać z obawy, że również ugrzęźnie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową. Ratownicy próbowali wypchnąć pojazd z błota - próba nie powiodła się. Strażacy swoim samochodem podjechali możliwie najbliżej karetki, po czym podłączyli wyciągarkę i wydostali karetkę na utwardzoną nawierzchnię drogi. ZRM udało się niezwłocznie do szpitala w Sztumie.

 

O godzinie 10.20 zastęp skierowano do miejscowości Krasna Łąka, gdzie nad drogą powiatową nr 3116G znajdował się uszkodzony konar drzewa (lipa) na wysokości około 12m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową oraz wstrzymali ruch w obu kierunkach. Ratownik w koszu wysięgnika usunął uszkodzony konar drzewa, po czym pocięto konar na mniejsze kawałki i usunięto go na pobocze drogi. Ratownicy wznowili ruch w obu kierunkach i zakończyli działania.

 

O godzinie 10.46 zastęp zadysponowano do miejscowości Stary Dzierzgoń, gdzie na poboczu drogi wojewódzkiej nr 519 znajdowało się pęknięte drzewo (lipa) średnicy około 50 cm i wysokości około 15m. Drzewo było rozszczepione i przechylało się w każdym kierunku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową oraz zamknęli ruch w obu kierunkach. Wycięli drzewo i położyli w kierunki otwartej przestrzeni na nieużytki rolne. Usunęli z drogi pozostałości uszkodzonych konarów i wznowili ruch w obu kierunkach.

 

O godzinie 11.20 zastęp pojechał do Sztumu, gdzie nad chodnikiem prowadzącym do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kasprowicza w Sztumie znajdowało się przechylone drzewo (topola) średnicy około 1m i wysokości około 20m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową oraz zamknęli chodnik dla ruchu pieszych. Częściowo usunęli uszkodzone konary nad chodnikiem na wysokości około 4-5m. Nie było możliwości wjazdu i rozstawienia SHD-21, dlatego też podjęto decyzję o całkowitym wycięciu drzewa. Strażacy usunęli wycięte konary na pobocze chodnika. Wycięli drzewo na wysokości około 20cm. Na tym zakończono działania.

 

O godzinie 12.11 dwa zastępy skierowano do miejscowości Gościszewo, gdzie nad budynkiem Remizy OSP Gościszewo znajdowało się przechylone drzewo (brzoza) średnicy około 1,2m i wysokości ponad 20m. Pojedyncze konary spadały na dach budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową. Na miejsce przyjechał również SHD-21. Ratownik w koszu wysięgnika przy pomocy piły do cięcia drewna sukcesywnie usuwał uszkodzone konary znajdujące się nad budynkiem. Podjęto decyzję o wycięciu drzewa na wysokości około 4m. Strażacy usunęli drzewo na otwartą przestrzeń i pocięli na mniejsze kawałki. Na tym zakończono działania.

 

O godzinie 13.36 dwa zastępy pojechały do miejscowości Czernin, gdzie nad jezdnią znajdowało się przechylone drzewo (lipa) średnicy około 50cm i wysokości ponad 20m. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową. Na miejsce przyjechał SHD-21. Ratownik w koszu wysięgnika przy pomocy piły do cięcia drewna sukcesywnie usuwał uszkodzone konary. Podjęto decyzję o wycięciu drzewa na wysokości około 20 cm. Usunięto drzewo na otwartą przestrzeń i pocięto na mniejsze kawałki, po czym usunięto na pobocze drogi. Na tym zakończono działania.


 

 

 

Kierował autem pod wpływem narkotyków.

W sobotę, 6 listopada br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, patrolując teren gminy Stary Targ, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Opla. Już na samym początku mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie mundurowych, że może być pod wpływem narkotyków. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 39-latek jest pod wpływem amfetaminy. Mieszkaniec Sztumu został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem środków odurzających 39-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności


 

 

 

Pijana kobieta w ciąży za kierownicą osobówki.

W miniony weekend oficer dyżurny KPP w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że osoba kierująca osobowym Audi może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach funkcjonariusze posterunku policji w Dzierzgoniu po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali ten samochód. Za kierownicą siedziała 29-letnia kobieta o widocznej ciąży. W pojeździe znajdował się również 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu sztumskiego. Policjanci poddali kierującą badaniu urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u kobiety ponad 1,5 promila. Mieszkanka Dzierzgonia została zatrzymana. Na miejsce wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak kobieta odmówiła poddania się badaniu oraz umieszczeniu na dalsze badania w szpitalu.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie autem znajdując się w stanie nietrzeźwości 29-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

W poniedziałek, 8 listopada br. o godzinie 06.30 trzy zastępy zadysponowano do miejscowości Mikołajki Pomorskie, gdzie na ulicy Partyzantów samochód osobowy marki Peugeot uderzył przodem w płot posesji znajdującej się przy drodze. Kierujący podróżował sam. Był przytomny w kontakcie logicznym, brak zewnętrznych obrażeń – twierdził, że źle się czuje. Na miejscu nie było jeszcze policji i ZRM.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną oraz odłączyli akumulator w pojeździe. Ratownicy przeprowadzili wywiad oraz badania fizykalne u poszkodowanego. Na miejsce dojechał patrol policji i ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. Na tym zakończono działania.

 

 

 

 

Informację przekazali: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.