Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole. Poległy żołnierz odznaczony Orderem Krzyża Wojskowego.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 26 pażdziernika 2021, 12:11
  • Gmina Stare Pole
  • Wiadomości
Stare Pole. Poległy żołnierz odznaczony Orderem Krzyża Wojskowego. fot. Gmina Stare Pole
W czwartek na cmentarzu w Starym Polu odbyła się ceremonia pośmiertnego odznaczenia żołnierza, sierż. Piotra Mikułowskiego poległego podczas zagranicznej misji wojskowej.

 

W czwartek, 21 października br. na cmentarzu w Starym Polu przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie zorganizowali ceremonię pośmiertnego odznaczenia żołnierza, sierż. Piotra Mikułowskiego poległego na misji. W ceremonii uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy w Starym Polu.

 

Insygnia „Orderu Krzyża Wojskowego” na stałe przytwierdzono do grobu sierż. Piotra Mikułowskiego, który podczas pełnienia służby w drugiej zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Macedonii, w ramach operacji Amber Fox, poległ w wyniku eksplozji miny-pułapki.

 

 

Sierż. Piotr Mikułowski urodził się 21 maja 1977 r. w Elblągu. Jako młody mężczyzna, w 1998 r. rozpoczął służbę w 1 Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu, jako zwiadowca-operator. Do służby zawodowej został powołany 18 kwietnia 2000 r. Zginął 4 marca 2003 r. w wybuchu. Jeszcze osiem lat temu grób śp. sierż. Piotra Mikułowskiego znajdował się w Dzierzgoniu. Rodzice po przeprowadzce do Starego Pola przenieśli syna w obecne miejsce.

 

Przytwierdzone Insygnia do grobu zmarłego sierż. Mikułowskiego mają przypominać lokalnym mieszkańcom o tym, że w tym miejscu spoczywa bohater, który oddał swoje życie za Ojczyznę.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Stare Pole

Gmina Stare Pole
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.