Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Na cmentarz we Wszystkich Świętych dojedziesz Żuławską Koleją Dojazdową. Sprawdź rozkład jazdy.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 25 pażdziernika 2021, 09:17
  • Żuławska Kolej Dojazdowa
  • Wiadomości
Nowy Dwór Gdański. Na cmentarz we Wszystkich Świętych dojedziesz Żuławską Koleją Dojazdową. Sprawdź rozkład jazdy. fot. Żuławska Kolej Dojazdowa
Żuławska Kolej Dojazdowa informuje, że podczas uroczystości Wszystkich Świętych jesienne pociągi kolei wąskotorowej wracają na szlak.

 

Żuławska Kolej Dojazdowa zachęca do korzystania z pociągów relacji Cyganka Przejazd – Nowy Dwór Gdański Cmentarz Komunalny od soboty, 30 października do poniedziałku, 1 listopada br. Specjalnie dla mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego uruchomionych zostanie aż 20 pociągów w obie strony. Wszystko po to, by maksymalnie rozłożyć potok podróżnych na większą liczbę połączeń w kierunku Cmentarza Komunalnego.

 

 

Pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej kursować będą co godzinę. Pierwszy wyjazd z Cyganki-Przejazd o godz. 9:00, a ostatni sprzed Cmentarza o godz. 19:40. Pociągi będą zatrzymywać się na następujących przystankach:

- Cyganka Przejazd (tymczasowy przystanek początkowy i końcowy w miejscowości Cyganka obok przejazdu z drogą wojewódzką nr 502 w kierunku Stegny),

- Nowy Dwór Gdański Żelichowo (tymczasowy przystanek w Żelichowie przy ul. Bałtyckiej niedaleko mostu kolejowego nad Tugą),

- Nowy Dwór Gdański Żeromskiego (tymczasowy przystanek obok przejazdu kolejowego z ulicami Żeromskiego i Polną),

- Nowy Dwór Gdański Dworzec Kolejowy (stała, główna stacja w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Dworcowej 29),

- Nowy Dwór Gdański Cmentarz Komunalny (przystanek końcowy/początkowy tuż obok Cmentarza Komunalnego).

 

 

W poniedziałek, 1 listopada br. pociąg na główną mszę świętą odjedzie z Cyganki-Przejazd o godz. 10:15, a odjedzie sprzed Cmentarza Komunalnego o godz. 12:20.

 

Bilet w jedną stronę kosztuje 2 zł od osoby niezależnie od przystanków. ŻKD przypomina, że w transporcie publicznym, w tym również w ich pociągach, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Należy przestrzegać tego obowiązku. Dbajmy o siebie i innych.

 

Szczegółowy rozkład jazdy i wszelkie pozostałe informacje dotyczące przejazdu koleją wąskotorową na załączonych zdjęciach.


 

 

 

Informacja prasowa Żuławskiej Kolei Dojazdowej

Żuławska Kolej Dojazdowa
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.