Wydanie nr 300/2021, Środa 27.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Frumencjusz, Sabina, Iwona, Wincenty, Siestrzemił, Manfred, Manfreda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Zakończenie sezonu 2021 smoczych łodzi.

  • Wydanie nr 300/2021
  • 12 pażdziernika 2021, 12:04
  • Sztumskie Smoki
  • SportWodne
Sztum. Zakończenie sezonu 2021 smoczych łodzi. fot. Sztumskie Smoki
Jak podkreśla osada Sztumskich Smoków, w ciągu tego roku startowego bywało różnie, ale to w końcu urok sportowej rywalizacji, którą wszyscy uwielbiają. A jak zakończyli tegoroczny sezon?

 

Smocze łodzie, jako dyscyplina sportowa wciąż się rozwija i to widać chociażby po rosnącej liczbie nowych drużyn i nowych zawodników, dzięki czemu bite są nowe rekordy.

 

- „Właśnie to w tym wszystkim jest najpiękniejsze! Właśnie to napędza do dalszej pracy i chęci rywalizacji z innymi” - zapewnia osada Sztumskich Smoków.

 

 

W sobotę, 9 października br. mieli okazję skorzystać z takiej możliwości w Malborku, gdzie odbyły się XVI Otwarte Długodystansowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Wyścigi Łodzi Smoczych dziesięcioosobowych i Wyścigi Łodzi Smoczych o puchar Burmistrza Miasta Malborka.

 

- „Startowaliśmy w kategorii Fun na dystansie 2400 m, gdzie ścigaliśmy się z załogami z Litwy, Gdańska, Chełmna, Stolna i dwóch drużyn z Iławy” - informuje osada ze Sztumu. - „Walka była bardzo zacięta, co pokazuje nam, że dwie drużyny uzyskały taki sam czas i uplasowały się na 3 miejscu. Pierwszy raz na zawodach właśnie to nam się przytrafiło. Czas co do setnej sekundy był taki sam, jak drużyny z Litwy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego wyniku i tego, że mogliśmy stanąć na podium wraz z zawodnikami z za granicy. Zakończenie sezonu na 3 miejscu bardzo cieszy i daje jeszcze więcej motywacji do ciężkiego treningu”.

 

Drużynie Sztumskich Smoków gratulujemy dotychczas osiągniętych sukcesów i życzymy wytrwałości w kolejnych sezonach!

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Sztumskie Smoki

Sztumskie Smoki
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.