Wydanie nr 221/2022, Wtorek 9.08.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Klarysa, Miłorad, Domicjan, Domicjana, Dominika, Roland, Roman, Jan, Romuald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat straci swoje stanowisko?

Czy Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat straci swoje stanowisko? fot. Archiwum TvMalbork.pl
W 2020 r. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku burmistrzowi Krynicy Morskiej, Krzysztofowi Swatowi postawiła łącznie 5 zarzutów w sprawie związanej z przekroczeniem uprawnień przy realizacji inwestycji pn. „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Włodarz nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jest wyrok w tej sprawie.

 

Przypomnijmy – Centrum Sportowo – Rekreacyjne w Krynicy Morskiej otwarto w październiku 2018 r. Zlokalizowane jest w części nadzalewowej morskiego kurortu, pomiędzy ulicami Rybacką, Chabrową oraz Uroczą i jest największym tego typu obiektem na Mierzei Wiślanej. Znajduje się tam wielofunkcyjne boisko o powierzchni prawie 100 m², tor rowerowy o powierzchni 180 m², dwa korty tenisowe, boisko do gry w boule, plenerowa siłownia, a także plac zabaw dla dzieci o powierzchni ponad 500 m². Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 3,6 mln zł.

 

 

 

W wyniku śledztwa przeprowadzonego w 2020 r., Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła Burmistrzowi Krynicy Morskiej 5 zarzutów - dwa zarzuty dotyczyły podrobienia dokumentów w zakresie sporządzenia ich rzeczywistego zapisu, kolejne dwa dotyczyły nakłaniania do popełnienia przestępstwa innej osoby – w tym przypadku wykonawcy tej inwestycji, a piąty - dotyczył niedopełnienia obowiązków w zakresie należytej weryfikacji prac wynikających z tej umowy i podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego końcowego odbioru robót budowlanych, pomimo że nie wszystkie prace objęte umową zostały wykonane.

 

 

 

 

Zdaniem sądu Burmistrz jest winny.

Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie.

 

- „Sąd Rejonowy w Malborku wyrokiem z 29 września 2021 r. wymierzył oskarżonemu Krzysztofowi S. karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, której wykonanie warunkowo zawiesił na okres próby wynoszący 2 lata. Nadto Sąd orzekł wobec oskarżonego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych na okres 3 lat i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych, przy określeniu wysokości jednej stawki na kwotę 100 złotych” - -poinformował Tomasz Adamski, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku.

 

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą się jeszcze odwołać.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.