Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Policja zna personalia mężczyzny wyłowionego z rzeki Świętej.

Nowy Staw. Policja zna personalia mężczyzny wyłowionego z rzeki Świętej. fot. zdjęcie poglądowe
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. Przypadkowy przechodzień zauważył w rzece Świętej w Nowym Stawie zwłoki mężczyzny. Natychmiast o tym odkryciu powiadomił odpowiednie służby.

 

W poniedziałek, 19 lipca 2021 r. o godz. 15.49 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zwłokach mężczyzny w kanale (dopływ rzeki Świętej) przy ulicy Mickiewicza w Nowym Stawie. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork oraz zastęp z OSP Nowy Staw. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził ciało mężczyzny znajdujące się w kanale 1,5 m od brzegu.

 

 

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ciało mężczyzny miało widoczne plamy opadowe i zesztywnienie mięśni, dlatego też odstąpiono od kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy wyciągnęli ciało na brzeg po decyzji pracujących na miejscu funkcjonariuszy policji. Po osłonięciu zwłok parawanem, pisemnie przekazali miejsce zdarzenia policji. Na miejsce zdarzenia przyjechał prokurator.

- „Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, ustalili tożsamość znalezionego mężczyzny” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork. - „Okazał się nim 72-letni podopieczny Schroniska AGAPE w Nowym Stawie. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Decyzją Prokuratora ciało mężczyzny zostało zabrane na sekcję zwłok, która pozwoli wyjaśnić przyczyny śmierci 72-latka”.

 


 

 

Informacji udzielili: Dyżurny SKKP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.