Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poszukiwany listem gończym ukrywał się od 2015 r. - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 267/2021
  • 12 lipca 2021, 15:01
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Poszukiwany listem gończym ukrywał się od 2015 r. - raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m.in. zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę, skontrolowali obozowisko harcerskie, a także zatrzymali wandala, który przy sobie miał narkotyki.

 

Prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

W poniedziałek, 5 lipca br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli osobowego Fiata, którego kierujący najprawdopodobniej nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kierujący, 31-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto osobówka nie posiadła obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny po tym, jak stwierdzili, że pojazd jest niesprawny technicznie.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień 31-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny. Mężczyzna poniesie też karę finansową, nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za kierowanie autem bez aktualnego ubezpieczenia OC.

 

 

 

 

O pierwszej pomocy z osobami niepełnosprawnymi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkali się we wtorek, 6 lipca br. z osobami niepełnosprawnymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu. Celem spotkania było zapoznanie wychowanków z zasadami udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak powinny postąpić, kiedy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebować pomocy. Policjanci przypomnieli o numerze alarmowym 112 i wytłumaczyli, kiedy i w jakich przypadkach powinno się z niego korzystać.

Wychowankowie wzięli udział w scenkach, podczas których wybierali nr 112 i informowali operatora, co się wydarzyło. W przygotowanych scenkach przez mundurowych przedstawiono sytuację jak się zachować, gdy osoba oddycha, ale jest nieprzytomna, jak udrożnić drogi oddechowe oraz jak ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej. Wychowankowie chętnie włączali się do ćwiczeń z policjantami oraz byli pozorantami.

 

 

 

 

Poszukiwany listem gończym ukrywał się od 2015 r.

We wtorek, 6 lipca br. po południu policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany od 2015 r. za przestępstwo związane z oszustwem. Kryminalni pracując nad sprawą ustalili adres na terenie powiatu gdańskiego, pod którym może przebywać poszukiwany, po czym niezwłocznie pojechali pod ustalone miejsce. Mężczyznę zastano w mieszkaniu, które wynajmował. Zatrzymany mieszkaniec powiatu sztumskiego był całkowicie zaskoczony wizytą mundurowych.

Poszukiwany mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie teraz zasądzoną karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec 32-latka toczą się inne postępowania karne.

 

 

 

 

Agresję wyładował na drzwiach garażowych.

We wtorek, 6 lipca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał kopać w drzwi garażowe na jednej z ulic miasta Sztum. Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol policji. Po dotarciu na miejsce mundurowi zobaczyli mężczyznę siedzącego na schodach. 32-latek na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać, jakby chciał coś ukryć. Jak się później okazało, mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Przeprowadzone testy potwierdziły, że jest to amfetamina. W tej sytuacji 32-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany. Niedługo odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Kontrola obozu harcerskiego.

W środę, 7 lipca br. dzielnicowy wraz z sanepidem odwiedził teren obozu harcerskiego na terenie powiatu sztumskiego. W trakcie spotkania rozmawiano z osobami odpowiedzialnymi za organizację o bezpieczeństwie podczas wypoczynku. Omawiane były także zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizowania obozu. Policjanci w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelowali o zdrowy rozsądek na akwenach, a przede wszystkim o ostrożność podczas kąpieli. Mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się szlakami.

Z harcerzami rozmawiano też o ugryzieniach przez zwierzęta, ukąszeniach przez owady i uczono młodzież zachowaniu się w trudnych sytuacjach.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.