Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Samica łosia zginęła pod kołami ciężarówki, a przerażony młody łoś biegał wzdłuż S7.

  • Wydanie nr 271/2022
  • 25 czerwca 2021, 08:31
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 4 komentarze
Nowy Dwór Gdański. Samica łosia zginęła pod kołami ciężarówki, a przerażony młody łoś biegał wzdłuż S7. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Do groźnej sytuacji doszło w środę na drodze S7 w miejscowości Nowy Dwór Gdański, gdzie pod rozpędzoną ciężarówkę wbiegła samica łosia wraz ze swoim młodym. Na skutek zdarzenia samica zginęła, a przerażone młode zwierzę biegając wzdłuż drogi stwarzało ogromne niebezpieczeństwo dla kierowców.

 

W środę, 23 czerwca br. w godzinach porannych dyżurny policji dostał zgłoszenie o potrąceniu samicy łosia na trasie S7 w miejscowości Nowy Dwór Gdański. Jak się okazało, samica łosia wbiegła wraz ze swoim młodym prosto pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Na skutek zdarzenia samica zginęła, a przerażony młody łoś biegał po trasie S7, powodując przy tym ogromne zagrożenie dla siebie oraz kierujących. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji, straży pożarnej, służby drogowej, pracownik leśnictwa oraz lekarz weterynarii. Sytuacja była bardzo dynamiczna, zwierzę biegało nieświadome, że może zaraz dojść do kolejnej tragedii. Przestraszony młody łoś miał już około jednego roku, dlatego był już dużym zwierzęciem ważącym prawie 150 kg.

 

 

 

Istniało bardzo duże ryzyko zderzenie ze zwierzęciem, które mogło być tragiczne w skutkach. Policjanci zabezpieczali trasę S7. W pewnym momencie z impetem wbiegło na płot, uszkadzając go i wydostając się w pobliże stacji benzynowej. Zwierzę biegało bez opamiętania przez blisko trzy godziny, najczęściej wracając do płotu przy trasie S7.

 

 

 

Próby chwilowego uśpienia go przez weterynarza nie przyniosły skutku, w związku z tym policjanci, mając pod kontrolą zwierzę, kierunkowali je tak, aby wybiegło z okolicy drogi ekspresowej, co skutecznie i bezpiecznie udało się przeprowadzić. Zwierzę przeskoczyło barierki oraz płot, kierując się polami w bezpieczne dla siebie i innych miejsce. Około roczny łoś jest już gotowy, aby przeżyć bez matki, są również z reguły samotnikami, dlatego szybko odnajdzie się samotnie w swoim środowisku.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gosc
gosc 28.06.2021, 08:40
kolega jak klepnął łosia osobówką to rozwalił pół auta, szczęście nic mu się nie stało... łoś też uciekł z miejsca zdarzenia... - pewnie zdechł dalej ale taka to siła.
The Bill
The Bill 25.06.2021, 16:21
Dobrze, że nie w osobówkę bo by była tragedia.
Ala
Ala 25.06.2021, 20:55 (odpowiedź do The Bill)
to prawda