Wydanie nr 212/2021, Sobota 31.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Alfonsa, Justyn, German, Helena, Demokryt, Ignacy, Ernesta, Emilian, Beat, Ludomir, Adam, Lubomir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Policjant zdobył „kolarskie piekło” w Alpach Wschodnich - najtrudniejszy podjazd w Europie.

  • Wydanie nr 212/2021
  • 22 czerwca 2021, 14:37
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Nowy Dwór Gdański. Policjant zdobył „kolarskie piekło” w Alpach Wschodnich - najtrudniejszy podjazd w Europie. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Dyżurny nowodworskiej policji, st. asp. Marek Zwiewka na rowerze zdobył piekielną szosę we włoskiej przełęczy Passo Dello Stelvio, najwyżej położoną drogę we włoskich Alpach Wschodnich, leżącą na wysokości 2 758 m n.p.m.

 

St. asp. Marek Zwiewka od kilku lat pasjonuje się jazdą na rowerze, biorąc przy tym udział w różnych zawodach, m.in. Mazovia MTB u Zamany, Tauron Race Czesława Langa, Cyklo Gdynia czy super zawody w górach izerskich, Bike Maraton Piechowice, gdzie teren był tak wymagający, że odcinkami z rowerem musiał biegnąć. W ubiegłym tygodniu kolejny raz wybrał się we włoskie Alpy Wschodnie na przełęcz Passo Dello Stelvio zwaną również „kolarskim piekłem”, na którą wjeżdżają kolarze w trakcie słynnego wyścigu Giro de Italia. Jest to legendarne miejsce będące wyzwaniem dla najlepszych kolarzy.

- „Nie jest to zwykły podjazd, ponieważ ma on ponad 24 kilometry długości, a jego średnie nachylenie to 7,4 procent. Zaznaczając średnie, bo w niektórych miejscach ma nawet 14 procent nachylenia, co można mocno odczuć w nogach” - mówi Marek Zwiewka.

 

 

 

Długość i nachylenie włoskiej drogi to nie jedynie przeciwności, którym czoła muszą stawić śmiałkowie. Kolarze muszą również przygotować się na zmiany temperatury powietrza, która na przestrzeni całego podjazdu zmienia się aż o 18 stopni Celsjusza! Aby zdobyć Passo Dello Stelvio, trzeba być bardzo dobrze przygotowanym fizycznie, jak i psychicznie. Każdym kolejnym podjazdem, gdy organizm odmawia posłuszeństwa, psychika jest bardzo istotna, aby się nie poddać i dalej jechać do wymarzonego celu.

 

Kolejnym celem podczas wyprawy był Timmelsjoch, Passo Rombo 2509 m n.p.m i ponad 1300 metrów przewyższeń, który również został zdobyty. Jak sam mówi, wysiłek fizyczny oraz psychiczny wynagradzają mu widoki, które może obserwować w trakcie samych wjazdów, jak również będąc już na szczycie. Zjazdy ze szczytów również są niesamowite, pełne adrenaliny, wymagające pełnego skupienia, ponieważ kolarze w trakcie wyścigów na zjazdach osiągają prędkości nawet powyżej 100 km/h.

Gratulujemy sukcesów kolarskich i życzymy dalszego rozwoju w tym kierunku.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: st. sierż. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
KAT.
KAT. 22.06.2021, 16:10
Wczoraj, około godz. 20.30 na ul. De Gaulle'a, tuż przed wiaduktem, cyklista na kolarzówce pędził drogą nr 515 w stronę centrum Malborka. Na uwagę, że jest zakaz jazdy dla rowerzystów oraz istnieje obok ścieżka rowerowa, wyciągnął swój środkowy wskaźnik niewielkiej inteligencji i pojechał w stronę ul. Kotarbińskiego.