Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nie chciał trafić za kratki i uciekał - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 7 czerwca 2021, 13:33
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Nie chciał trafić za kratki i uciekał - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m.in. zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów, zatrzymali poszukiwane osoby, a także wzięli udział w rodzinnym festynie.

 

Rowerzyści na podwójnym gazie.

We wtorek, 1 czerwca br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując miasto Sztum zauważyli kierującego rowerem, który wzbudził podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Rowerzysta był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u 68-latka ponad promil alkoholu. Mieszkaniec Sztumu został ukarany wysokim mandatem karnym. Chwilę później mundurowi zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który również był pijany. 55-letni mieszkaniec Sztumu również został ukarany wysokim mandatem karnym.

Drugi patrol funkcjonariuszy ruchu drogowego patrolując gm. Dzierzgoń w miejscowości Bruk zatrzymał do kontroli pijanego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 61-latka, mieszkańca gm. Dzierzgoń blisko 1 promil. Kolejnego nietrzeźwego kierującego jednośladem mundurowi zatrzymali w Żuławce Sztumskiej. Nietrzeźwy 59-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, w trakcie badania wydmuchał ponad promil alkoholu. Obaj mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

 

 

 

 

Mimo wielu apeli mundurowych do kierowców i rowerzystów, policjanci nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy czy rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy czy rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

 

 

 

Rodzinny festyn w Uśnicach.

W środę, 2 czerwca br. funkcjonariusz profilaktyki społecznej oraz ruchu drogowego sztumskiej jednostki uczestniczyli w festynie rodzinnym dla uczniów i ich rodziców oraz opiekunów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach. W trakcie festynu można było obejrzeć policyjny radiowóz oraz sprzęt używany przez policjantów podczas codziennych służb patrolowych.

Podopieczni zadawali mnóstwo pytań na temat, jak wygląda służba w policji oraz mieli okazję wsiąść do policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze w trakcie festynu opowiadali o bezpieczeństwie w czasie nadchodzących wakacji, wypoczynku nad wodą, poruszaniu się po drogach oraz prawidłowym korzystaniu z elementów odblaskowych.

 

 

 

 

Pijany i bez uprawnień kierował osobówką.

W czwartek, 3 czerwca br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie dokonując pomiaru prędkości na terenie gm. Stary Targ zatrzymali kierującego osobowym Volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po sprawdzeniu kierującego w systemie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd którym kierował nie jest dopuszczony do ruchu. W trakcie dalszej kontroli mundurowi wyczuli od 21-latka alkohol. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u mężczyzny blisko 0,4 promila. Mężczyznę poddano też badaniu na zawartość środków odurzających. To badanie potwierdziło, że 21-latek jest pod wpływem marihuany i amfetaminy. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz przekroczenie prędkości mieszkaniec gm. Stary Targ został ukarany mandatami karnymi.

Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu oraz pod wpływem środków odurzających, 21-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Nie chciał trafić za kratki.

W czwartek, 3 czerwca br. policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali dwie osoby poszukiwane. Pierwszego poszukiwanego funkcjonariusze zauważyli w Sztumie. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu 22-latka w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Sztumu poszukiwany jest do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany.
Kilka godzin później mundurowi, patrolując miejscowość Czernin, zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Mundurowi pobiegli za nim i po kilkuset metrach 25-latek został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mieszkaniec powiatu sztumskiego jest poszukiwany do odbycia kary 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymani mężczyźni trafili już do zakładu karnego, gdzie będą odbywać zasądzoną karę.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.