Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ogłoszenie Wójta Gminy Malbork z dnia 26 maja 2021 r.

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. jedn. z 2020 r. Dz. U. poz. 1990) wójt gminy Malbork, Marcin Kwiatkowski informuje, że na tablicy ogłoszeń w lokalu Urzędu Gminy Malbork, na stronie internetowej urzędu /www.gmina.malbork.pl/ i w Biuletynie Informacji Publicznej /ugmalbork.mojbip.pl/ został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Wykaz został wywieszony na okres od dnia 26. 05. 2021 r. do dnia 16. 06. 2021 r.

 

Wójt gminy Malbork, Marcin Kwiatkowski podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiące mienie komunalne Gminy Malbork przeznaczonych do sprzedaży w formie bezprzetargowej.

 

 

Nieruchomości wolne od obciążeń.

Zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. jedn. z 2020 r. Dz.U. poz. 1990) pierwszeństwo w jej nabyciu, przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:

1.  przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów;

2. jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed 5 grudnia 1990 r. albo jej spadkobiercą, jeżeli złożą wniosek o nabycie przedmiotowej nieruchomości w terminie 6 tygodni od dnia wywieszenia wykazu.

 

 

 

 

Przy sprzedaży ustanowione zostaną nieodpłatne, nieograniczone w czasie służebności przechodu i przejazdu przez w/w nieruchomości na rzecz Gminy Malbork, polegające na prawie do korzystania z nieruchomości obciążonych w zakresie umożliwienia dostępu do rowu melioracyjnego usytuowanego na przedmiotowych działkach w celu dokonywania remontu, modernizacji i konserwacji w/w urządzenia.

Wykaz wywieszony został dnia 26 maja 2021 r. na okres 21 dni na tablicach ogłoszeń w lokalu Urzędu Gminy Malbork oraz w sołectwie Nowa Wieś, jak również opublikowany na stronie internetowej urzędu /www.gmina.malbork.pl/ i w Biuletynie Informacji Publicznej /ugmalbork.mojbip.pl/.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Malbork 

UG Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Gmina Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.