Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Posiadali znaczną ilość amfetaminy.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 14 maja 2021, 11:57
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Posiadali znaczną ilość amfetaminy. fot. KPP Sztum
Dwóch mieszkańców Sztumu zostało zatrzymanych w związku z posiadaniem znacznej ilości amfetaminy. Kryminalni łącznie zabezpieczyli ponad 800 porcji amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek, 11 maja br. kryminalni, którzy pracowali nad sprawą narkotykową dowiedzieli się o tym, że 26-letni mężczyzna przewozi w swoim aucie narkotyki. Policjanci zlokalizowali osobowego Forda i zatrzymali jego kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie interwencji, w samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Policjanci sprawdzili również trzeźwość kierowcy. Tester wykazał, że 26-latek znajduje się pod wpływem tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany.

 

 

 

 

Policjanci do prowadzonej sprawy w domu 26-latka, zatrzymali 43-latka, który porcjował narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności. Kryminalni łącznie zabezpieczyli ponad 800 porcji amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 25 tys. zł. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która zebrała niezbędny materiał dowodowy. Zatrzymani noc spędzili w policyjnej celi.

 

 

 

 

W środę zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty, natomiast w czwartek, 13 maja br. Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Kwidzynie o tymczasowy areszt dla podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 26-latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem narkotyków.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.