Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Biało-czerwoni będą trenowali na Arenie Gdańsk podczas mistrzostw Europy 2020.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 5 maja 2021, 08:47
  • UM Gdańsk
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Biało-czerwoni będą trenowali na Arenie Gdańsk podczas mistrzostw Europy 2020. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Hotel Marriott Resort & Spa w Sopocie będzie oficjalną bazą reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy 2020 – zdecydował Polski Związek Piłki Nożnej. Biało-czerwoni będą trenowali na Arenie Gdańsk, na której 26 maja br. zostanie rozegrany finał Ligi Europy UEFA. Również z Gdańska podopieczni Paulo Sousy będą wylatywali na mecze grupowe EURO 2020 do Sankt Petersburga i do Sewilli.

 

Z powodu zmiany lokalizacji meczów grupowych mistrzostw Europy, reprezentacja Polski zrezygnowała z ośrodka Portmarnock pod Dublinem. Pierwotnie mecze ze Słowacją i Szwecją miały odbyć się w Dublinie, a spotkanie z Hiszpanią w Bilbao. Te miasta nie dały jednak gwarancji wpuszczenia na trybuny przynajmniej części kibiców, a to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju. Ostatecznie Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze grupowe biało-czerwonych zostaną rozegrane w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) i Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią).

 

 

 

 

17 maja br. o godzinie 12 selekcjoner Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy, zaś 1 czerwca br. poznamy ostateczny skład biało-czerwonych na turniej finałowy EURO 2020.

 

 

 

 

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa od 24 maja do 9 czerwca. Przed turniejem drużyna narodowa rozegra dwa towarzyskie spotkania – 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień (8 czerwca) później z Islandią w Poznaniu. 9 czerwca biało-czerwoni zameldują się w Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie, który będzie oficjalną bazą drużyny narodowej w trakcie EURO 2020. Reprezentacja Polski będzie zaś trenowała na Arenie Gdańsk.

 

 

 

 

Informacja: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

UM Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek
Jacek 06.05.2021, 21:57
Dziwne hmm 2020