Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Poszukiwany mężczyzna wpadł za brak maseczki.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 23 kwietnia 2021, 12:03
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Malbork. Poszukiwany mężczyzna wpadł za brak maseczki. fot. KPP Malbork
Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle i nie miał maseczki. W trakcie legitymowania okazało się, że 24-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany miał związek z przestępstwami dokonania rozboju i kradzieży z włamaniem.

 

W środę, 21 kwietnia br. wieczorem malborscy policjanci podczas patrolowania terenu miasta, na ulicy Aleja Rodła zauważyli mężczyznę, który przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle i nie miał maseczki na twarzy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec niego interwencję. Podczas legitymowania okazało się, że 24-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku celem odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

 

 

 

 

Kryminalni dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi przestępstwami. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca 29 marca br. w windzie jednego z bloków mieszkalnych, napadł na 71-letnią kobietę i ukradł jej torebkę, a dzień później włamał się do lokalu handlowo-usługowego na terenie miasta, gdzie z kasy zabrał 300 zł gotówki.

 

 

 

 

W czwartek, 22 kwietnia br. śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dokonania rozboju i kradzieży z włamaniem, a następnie mundurowi przewieźli go do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności. 24-latek będzie również odpowiadał za popełnione wykroczenia niestosowania się czerwonego światła na sygnalizatorze przy przejściu dla pieszych oraz do obowiązku zasłaniania ust i nosa, za które policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
A. Lament
A. Lament 23.04.2021, 14:00
Za sam brak maseczki powinien dostać kare smierci lub chociaż dożywotni łagr