Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Do obrotu wprowadzili narkotyki o wartości 12 mln zł.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 22 kwietnia 2021, 12:28
  • WMOSG
  • Na sygnale
Do obrotu wprowadzili narkotyki o wartości 12 mln zł. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi razem z  policjantami  z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób, zamieszanych w handel narkotykami. Wspólnicy zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzili do obrotu ponad 160 kg różnych narkotyków oraz 20 tys. sztuk tabletek MDMA. Wartość czarnorynkowa substancji wynosi około 12 mln zł.

 

Śledztwo prowadzone jest od połowy ubiegłego roku. Na początku, funkcjonariusze realizowali je pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku. Wówczas czynności organów ścigania zainicjowało ujawnienie na terenie powiatu oleckiego prawie 2 kg amfetaminy. W rezultacie wdrożonych w tym roku działań, przeszukano pomieszczenia mieszkalne oraz pojazdy, którymi poruszały się osoby podejrzane. Ujawniono i zabezpieczono znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i kokainy. Pięciu mężczyznom, mieszkańcom województwa dolnośląskiego i opolskiego, przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i wprowadzania ich do obrotu. Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a dwóch innych, zarzuty udziału w tej grupie. W lutym br., kolejny z podejrzanych, został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze SG, CBŚP i KPP w Świdnicy, w jego aucie ujawnili ponad 10 kg amfetaminy. Wobec osób, które uczestniczyły w grupie przestępczej na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 

 

 

Od marca br. śledztwo prowadzone było pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Wykonane w tej w sprawie dalsze czynności dowodowe, pozwoliły na ustalenie, że narkotyki pochodzą z południa Polski. Wytypowano kolejne dwie osoby zajmujące się ich wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. W marcu br. zatrzymano dwóch mieszkańców województwa opolskiego. Jednemu z nich zarzucono, m. in. wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości amfetaminy w ramach działania grupy przestępczej. Drugi usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu oraz posiadanie znacznej ilości różnego rodzaju środków odurzających, w tym kokainy i marihuany. Również wobec tych osób na wniosek Prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. 

Do chwili obecnej ustalono, że grupa przestępcza, której dotyczy śledztwo, zdołała wprowadzić do obrotu ponad 160 kg różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania osób w tej sprawie.

 

 

 

 

Placówka Straży Granicznej w Gołdapi wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji prowadzą nadzorowane przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją oraz rozprowadzaniem na terenie kraju różnego rodzaju substancji psychoaktywnych.

 

 

 

 

Śledztwo prowadzone jest od połowy ubiegłego roku. Czynności organów ścigania zainicjowało ujawnienie na terenie powiatu oleckiego prawie 2 kg amfetaminy. W rezultacie wdrożonych na początku bieżącego roku czynności przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz pojazdów, którymi poruszały się osoby podejrzane, ujawniono i zabezpieczono znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i kokainy. Pięciu mężczyznom, mieszkańcom województwa dolnośląskiego i opolskiego, przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i wprowadzania ich do obrotu; jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a dwóch innych zarzuty udziału w tej grupie. Jeden z podejrzanych został zatrzymany w momencie, gdy dokonywał swoim samochodem przewozu m.in. ponad 10 kg amfetaminy. Wobec osób, które uczestniczyły w grupie przestępczej na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 

 

 

Informację, zdjęcia i materiał wideo przekazała: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.