Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Próba samobójcza i pożary traw – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 12 kwietnia 2021, 15:07
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Próba samobójcza i pożary traw – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnich dwóch tygodniach straż pożarna z powiatu sztumskiego wyjeżdżała do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 29 marca br. o godzinie 08.49 trzy zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie na poboczu poza pasem jezdni na dachu znajdował się samochód osobowy. Samochodem podróżowała kobieta, która była przytomna, bez widocznych obrażeń i znajdowała się poza pojazdem. Kierująca odmówiła wezwania karetki pogotowia.

O godzinie 16.07 dwa zastępy skierowano do Starego Targu, gdzie w budynku murowanym jednopiętrowym o dachu dwuspadowym krytym dachówką paliły się sadze w przewodzie kominowym. Komin znajdował się na zewnątrz budynku.

O godzinie 19.16 zastęp pojechał do miejscowości Czernin, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Reymonta ZRM potrzebował pomocy w zniesieniu osoby z mieszkania na 2 piętrze do karetki.

O godzinie 19.58 zastęp skierowano do wsi Kielmy, gdzie na podwórku ratownicy medyczni opatrywali mężczyznę po próbie powieszenia. Mężczyzna był przytomny, leżał na desce typu nosze. Karetka stała około 100 m dalej, ponieważ nie mogła dojechać ze względu na grząski teren.

 

 

 

 

We wtorek, 30 marca br. o godzinie 07.32 zastęp zadysponowano do osady Przezmark, gdzie zespół PRM wyjeżdżał z podwórka z poszkodowaną osobą. Osoba poszkodowana została zabrana do karetki z domu. Do zdarzenia leciał śmigłowiec LPR.

O godzinie 09.22 zastęp pojechał do Sztumu, gdzie w piwnicy budynku jednorodzinnego przy ulicy Nowowiejskiego zapaliła się czujka pomiaru tlenku węgla z komunikatem FIRE. Lokatorka znajdowała się poza budynkiem.

O godzinie 17.50 zastęp z budynku przy ulicy Sienkiewicza odebrał środki ochrony indywidualnej oraz środki dezynfekujące.

 

 

 

 

W środę, 31 marca br. o godzinie 08.14 zastęp zawiózł środki ochrony indywidualnej do proboszcza parafii w Starym Dzierzgoniu.

O godzinie 11.35 zastęp pomógł w transporcie starszego mężczyzny ze Sztumu do punktu szczepień.

O godzinie 18.43 dwa zastępy zadysponowano do Sztumskiej Wsi, gdzie samochód osobowy marki Audi znajdował się w rowie poza jezdnią. Na miejscu zdarzenia brak było osób poszkodowanych, które podróżowały autem. Policja obecna była na miejscu zdarzenia.

 

 

 

 

W czwartek, 1 kwietnia br. o godzinie 18.56 zastęp pojechał do kościoła przy Związku Jaszczurczego w Sztumie, gdzie podczas nabożeństwa od dymu z kadzidła załączyła się czujka od systemu przeciwpożarowego.

O godzinie 20.42 trzy zastępy skierowano do wsi Jurkowice, gdzie w budynku niskim wielorodzinnym ZLIV paliły się sadze w przewodzie kominowym. W budynku znajdowało się 5 mieszkań.

 

 

 

 

W piątek, 2 kwietnia br. o godzinie 11.56 zastęp pomógł w transporcie starszej osoby ze wsi Klecewo do punktu szczepień.

O godzinie 12.50 zastęp pomógł w transporcie starszej osoby z Waplewa Wielkiego do punktu szczepień.

O godzinie 16.28 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Zajezierze, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego z motocyklem. ZRM na miejscu zdarzenia zajmował się poszkodowanym motocyklistą. Osoba z samochodu osobowego nie potrzebowała pomocy medycznej. Na czas trwania akcji ratunkowej wprowadzono ruch wahadłowy na DK55.

 

 

 

 

W sobotę, 3 kwietnia br. o godzinie 16.41 pięć zastępów skierowano do miejscowości Mikołajki Pomorskie, gdzie z dachu pokrytego blacho-dachówką budynku typu bliźniak przy ulicy Gdakowskiej wydobywał się dym. Mieszkańcy (3 osoby) znajdowali się na zewnątrz budynku. SiS wystarczające.

W niedzielę, 4 kwietnia br. o godzinie 04.05 dwa zastępy pojechały do Sztumu na ulicę Żeromskiego, gdzie paliło się około 25 m² poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez przechodniów. Widać było tlący się dym.

W poniedziałek, 5 kwietnia br. o godzinie 21.12 pięć zastępów zadysponowano do Jodłówki, gdzie paliła się podłoga przy piecu w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Lokator wygasił w piecu i podjął działania gaśnicze. Podłoga została ugaszona przed przybyciem JOP.

We wtorek, 6 kwietnia br. o godzinie 13.05 zastęp skierowano do Sztumu w celu otwarcia mieszkania. SKKP otrzymało informację od ZRM, iż nie będzie potrzebna pomoc strażaków na miejscu zdarzenia, ponieważ ratownikowi medycznemu udało się wejść do mieszkania przez okno.

 

 

 

 

W piątek, 9 kwietnia br. o godzinie 16.20 zastęp pojechał do miejscowości Gościszewo, by na prośbę policji otworzyć mieszkanie.

O godzinie 19.09 zastęp skierowano do Sztumskiej Wsi, gdzie na nieużytkach rolnych paliło się wnętrze drzewa. Wystąpiło duże zadymienie.

O godzinie 20.17 zastęp zadysponowano do miejscowości Szropy, gdzie na nieużytkach rolnych koło bagna paliła się trawa na powierzchni około 10 arów.

 

 

 

 

W sobotę, 10 kwietnia br. o godzinie 04.33 zastęp pojechał do Sztumu, gdzie przy ulicy Mickiewicza palił się duży wolno stojący śmietnik plastikowy. Śmietnik był częściowo spalony, wystąpiło duże zadymienie.

O godzinie 08.53 zastęp skierowano do Czernina do otwarcie mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Akacjowej. Rodzina poszkodowanego obecna była na miejscu zdarzenia - syn znajdował się na balkonie. Widział poszkodowanego leżącego na podłodze, jednak na nic nie reagował. Na miejscu obecna również policja.


 

 

 

W niedzielę, 11 kwietnia br. o godzinie 13.01 zastęp zadysponowano do miejscowości Szropy, gdzie paliła się trawa na nieużytkach rolnych na powierzchni około 5 arów. Występowało duże zadymienie.

O godzinie 14.16 zastęp skierowano do miejscowości Szropy, gdzie paliła się trawa na nieużytkach rolnych na powierzchni 10m². Występowało duże zadymienie.

O godzinie 15.39 zastęp po raz kolejny pojechał do miejscowości Szropy, gdzie paliła się trawa na nieużytkach rolnych na powierzchni 10m². Występowało duże zadymienie. Po drugiej stronie bagna paliły się koło drzewa drewniane elementy (deski, płyty) oraz drewniane budki wyglądem przypominające ule. Wyczuwalny zapach benzyny.

O godzinie 18.43 jeszcze raz zastęp wezwano do Szrop, gdzie paliły się pozostałości drewnianego łóżka. Od drewnianej konstrukcji zapaliła się trawa na nieużytkach rolnych na powierzchni 2m², występowało duże zadymienie.


 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.