Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Braniewo/powiat nowodworski. Po raz trzeci zatrzymany za nielegalny biznes tytoniowy.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 8 kwietnia 2021, 13:39
  • WMOSG
  • Na sygnale
Braniewo/powiat nowodworski. Po raz trzeci zatrzymany za nielegalny biznes tytoniowy. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnili nielegalne papierosy oraz krajankę tytoniową o szacunkowej wartości ponad 46 tys. zł. Nielegalne towary zabezpieczono w powiecie gdańskim i olsztyńskim. 38-latka, zamieszanego w nielegalny biznes, Straż Graniczna zatrzymała po raz trzeci.

 

W środę, 7 kwietnia br. do Placówki Straży Granicznej w Braniewie stawił się 38-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty - za dwa wcześniejsze czyny - nabywania i dalszej dystrybucji papierosów z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek. W styczniu br. w powiecie elbląskim przewoził osobową Toyotą 8,4 tys. sztuk „lewych” papierosów oraz 14 kg krajanki tytoniowej. Natomiast 28 lutego br. przywiózł na posesję w powiecie nowodworskim białoruskie papierosy. Wówczas zabezpieczono nielegalne wyroby tytoniowe o wartości 73 tys. zł. Po czynnościach procesowych opuścił placówkę i zamiast jechać do domu, zakupił następną partię papierosów.

 

 

 

 

Tym razem, po kilku godzinach od wizyty w placówce, został przyłapany na jednej z posesji w powiecie gdańskim. Okazało się, że przywiózł 18 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i zamierzał je odsprzedać. Przeszukano również posesję 55-letniego mieszkańca tego powiatu i ujawniono jeszcze ponad 29 tys. sztuk i 5 kg krajanki tytoniowej. Łącznie zabezpieczono papierosy (w większości z białoruską banderolą) oraz tytoń o wartości 39 tys. zł. Zatrzymany 38-latek ponownie, tym razem przymusowo, odwiedził placówkę i usłyszał trzeci zarzut przewożenia i dalszej dystrybucji nielegalnych papierosów. Oczywiście właściciel posesji również został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

 

 

 

 

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie w powiecie olsztyńskim zatrzymali do kontroli drogowej Volvo. Kierowcą był 28-latek, a pasażerem 62-letni mężczyzna. Mieszkańcy powiatu bartoszyckiego w aucie przewozili 9,8 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości ponad 7 tys. zł. Podróżni towar stracili i teraz poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WMOSG


 

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.