Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Zlikwidowano wytwórnię nielegalnych papierosów.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 1 marca 2021, 12:52
  • WMOSG
  • Na sygnale
Powiat nowodworski. Zlikwidowano wytwórnię nielegalnych papierosów. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zlikwidowali przydomową fabrykę papierosów. Nielegalnym biznesem zajmowali się mieszkańcy powiatu gdańskiego i otwockiego. Szacunkowa wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wynosi 73 tys. zł.

 

W niedzielę, 28 lutego br. funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali pojazd wjeżdżający na posesję w powiecie nowodworskim. Kierowcą był 38-latek, a pasażerką 40-letnia kobieta. Oboje przyjechali z powiatu otwockiego. W pojeździe ujawniono białoruskie papierosy oraz opakowania do wyrobów tytoniowych znanej marki.

 

 

 

 

W przydomowej wytworni nielegalnych papierosów znajdowały się jeszcze trzy osoby. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lata oraz 28-letnia kobieta. Chwilę później przybył 52-letni właściciel wraz ze swoją partnerką. Podczas przeszukania posesji okazało się, że w pomieszczeniu mieszkalnym stoją urządzenia do produkcji lewych „fajeczek”. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 64 tys. sztuk nielegalnych papierosów i ponad 33 kg krajanki tytoniowej.

 

 

 

 

Wartość zdeponowanych wyrobów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy wynosi 73 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 3 urządzenia do produkcji papierosów oraz materiały służące do wytwarzania lewych wyrobów tytoniowych, m.in.: gilzy papierosowe, folie do paczek i puste opakowania. Osoby zamieszane w nielegalny biznes poniosą  odpowiedzialność karno-skarbową. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.