Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Brak dofinansowania nie zniechęci włodarzy do realizacji inwestycji?

Nowy Dwór Gdański chciał pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację kolejnych kluczowych projektów na terenie gminy. Niestety, mimo że wnioski spełniały wszelkie ustalone wymagania, po raz kolejny odmówiono gminie środków finansowych z państwowego budżetu.

 

- „Chcieliśmy pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację kolejnych kluczowych projektów w naszej gminie. Po raz kolejny odmówiono nam środków z budżetu państwa, mimo że wnioski spełniały wszelkie ustalone wymagania (niejasna jest natomiast procedura wyboru)” - czytamy w komunikacie Gminy Nowy Dwór Gdański. - „Taka sama sytuacja miała miejsce podczas II edycji naboru wniosków. Wsparcie otrzymaliśmy tylko za pierwszym razem, kiedy środki były przewidziane dla wszystkich gmin w Polsce w ramach przeciwdziałania skutkom COVID-19”.

 

 

 

 

Włodarze gminy zapewniają, że nie zrezygnują z realizacji zadań, jakie chcieli przeprowadzić na terenie gminy. Dotyczyły one przebudowy ulicy Tczewskiej, Makowskiej, Lawendowej i Fiołkowej w Nowym Dworze Gdańskim (wartość projektu 3 026 270 zł), budowy ścieżki rowerowej Lubieszewo-Stawiec i Tuja do granic z gminą Nowy Staw (wartość projektu 2 020 200 zł) oraz budowy kanalizacji w Marzęcinie (wartość projektu 730 000 zł).

- „Pozyskanie funduszy miało przyspieszyć realizację niektórych inwestycji, a także zwiększyć możliwość ich przeprowadzania w ciągu roku budżetowego, bez konieczności angażowania wyłącznie środków z budżetu gminy” - czytamy dalej w komunikacie. - „Będziemy się starać o pozyskanie funduszy z innych źródeł finansowania i nie zrezygnujemy z ich realizacji, nawet jeśli będziemy musieli pokryć całość danego zadania z budżetu gminy”.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.