Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Za kradzieże i włamania do altanek grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 26 marca 2021, 09:35
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Za kradzieże i włamania do altanek grozi mu nawet do 15 lat więzienia. fot. KPP Malbork
Policjanci zatrzymali 54-latka podejrzanego o kradzieże i włamania do altanek w ogródkach działkowych na terenie Malborka. Łupem sprawcy padały elektronarzędzia, sprzęty i narzędzia ogrodnicze oraz wyposażenie altanek. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował 3 miesiące aresztu tymczasowego. Za dokonanie kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

 

Policjanci z malborskiej komendy w ostatnim czasie otrzymywali sygnały o licznych zdarzeniach na terenie ogródków działkowych. Funkcjonariusze zintensyfikowali swoje działania w tych rejonach. Mundurowi objęli stałym nadzorem tereny ROD. W działania zaangażowali się kryminalni i nieumundurowane patrole. Efektem tych działań było zatrzymanie kolejnego włamywacza do altanek.

 

 

 

W niedzielę, 21 marca br. około godziny 17 malborscy policjanci otrzymali informację od jednego z działkowiczów, że na terenie ogródków zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę. Dyżurny natychmiast skierował patrol na miejsce wskazane przez zgłaszającego. Po przyjeździe funkcjonariusze na jednej z działek zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Policjanci zatrzymali 54-latka na gorącym uczynku, jak wybijając wcześniej szybę, włamywał się do altanki. Funkcjonariusze przewieźli włamywacza do policyjnego aresztu. W trakcie czynności śledczy ustalili, że 54-latek od miesiąca włamywał się do kilku altan ogrodniczych, kradnąc z nich m.in. narzędzia ogrodnicze, elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia.

 

 

 

 

Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę prawie 2 tys. złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Ponadto, jak ustalono, mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Za te przestępstwa, popełnione w warunkach recydywy 54-latkowi grozi 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.