Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. W terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 18 marca 2021, 09:16
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Tczew. W terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. fot. KPP Tczew
Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. We wtorek mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo kierowcy, którzy stracili prawa jazdy, otrzymali mandaty oraz po 10 punktów karnych. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się głównie na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

 

 


We wtorek, 16 marca br. funkcjonariusze z tczewskiej drogówki w godzinach porannych zatrzymali 3 kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwsze nadmierne przekroczenie prędkości mundurowi zauważyli w miejscowości Szprudowo, gdzie 22-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jechała Volkswagenem 106 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku swojego Peugeota miał 40-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, który w Bielawkach pędził 104 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 30-latki, którą policyjny radar namierzył w Tczewie. Okazało się, że kobieta swoim BMW pędziła z prędkością 103 km/ h, czyli o 53 km/h za szybko. Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

 

 


Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.
 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: mł. asp. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Julian
Julian 19.03.2021, 09:28
BMW to na pewno bandytówa jakase. Jak to BMW