Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Narkotyki i poszukiwany nieletni - policyjny raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 8 marca 2021, 11:13
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Narkotyki i poszukiwany nieletni - policyjny raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m. in. zatrzymali poszukiwanego nieletniego, kierowcę pod wpływem narkotyków oraz podejrzanego o liczne włamania i kradzieże.

 

Kierowca pod wpływem narkotyków.
W niedzielę, 28 lutego br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta Sztum zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Audi. Już na samym początku mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie mundurowych, że może być pod wpływem narkotyków. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 20-latek jest pod wpływem amfetaminy. Mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.
Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem środków odurzających mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 


Zatrzymani mieli przy sobie narkotyki.
Policjanci Ogniwa Kryminalnego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili, że mężczyźni poruszający się osobowym Seatem najprawdopodobniej mogą mieć narkotyki. Mundurowi zauważyli osobowe auto, a następnie zatrzymali je do kontroli. W trakcie kontroli kryminalni znaleźli przy 26 i 34-latku woreczki z białym proszkiem. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że biała substancja to amfetamina. Mężczyźni zostali zatrzymani. Ponadto w domu 26-latka znaleziono marihuanę. Mieszkańcy gminy Dzierzgoń usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali oraz złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Za posiadanie narkotyków mężczyznom grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 


Chciał uniknąć zderzenia z sarną.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 marca br. na drodze powiatowej, niedaleko miejscowości Dzierzgoń. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze sztumskiej drogówki wstępnie ustalili, że 43-letni kierowca BMW, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Mieszkańcowi powiatu malborskiego nic się nie stało.
(czytaj https://www.tvsztum.pl/aktualnosci/32741,dzierzgon-zamiast-w-sarne-kierowca-osobowki-uderzy)

 

 

 


Amator wędkowania zatrzymany za kradzieże.
Sztumscy kryminalni, dzięki swojej pracy ustalili tożsamość i zatrzymali mieszkańca miejscowości Waplewo (gm. Stary Targ) podejrzanego o kradzieże i włamania, które miały miejsce w Sztumie pod koniec lutego br. Zatrzymany 20-latek ukradł wówczas saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 3 tys. zł. oraz włamał się do lokalu handlowego w Sztumie, z którego ukradł sprzęt wędkarski o wartości ponad 3 tys. zł. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym.
Kryminalni odzyskali skradzione dokumenty oraz część sprzętu wędkarskiego, który niebawem zostanie zwrócony jego właścicielowi.
Pomimo zasądzonej kary pozbawienia wolności, wobec 20-latka toczą się inne postępowania karne, dotyczące szeregu kradzieży alkoholi i kosmetyków w galeriach handlowych w Sztumie oraz innych kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w okresie od września 2020 r. do lutego br. Mężczyzna za popełnione przestępstwa łącznie może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

 

 


Narkotyki i poszukiwany nieletni.
We wtorek, 2 marca br. wieczorem kryminalni sztumskiej jednostki zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili, że 19-latek może posiadać przy sobie zabronione substancje odurzające. Kryminalni pojechali pod wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę. W trakcie przeszukania mieszkańca Dzierzgonia znaleziono przy nim kilkadziesiąt woreczków z zielonym suszem roślinnym. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to marihuana. Ponadto z podejrzanym przebywał nieletni, który - jak się później okazało, był poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podborsku.
Zatrzymany podejrzany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał oraz złożył wyjaśnienia w tej sprawie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za posiadanie narkotyków, 19-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Z kolei poszukiwany nieletni 17-latek, mieszkaniec Dzierzgonia został przewieziony i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Bydgoszczy, skąd trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podborsku.

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum
 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.