Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar kotłowni i zalana piwnica – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 4 marca 2021, 12:06
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Pożar kotłowni i zalana piwnica – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu straż pożarna z powiatu sztumskiego wyjeżdżała do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 22 lutego br. o godzinie 04.47 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Waplewo Wielkie, gdzie paliło się pomieszczenie kotłowni na parterze budynku mieszkalnego typu bliźniak. Przed przybyciem ratowników do miejsca zdarzenia, 4 osoby zdążyły opuścić budynek. Na miejscu okazało się, że mężczyzna około 50 lat jest poszkodowany, był przytomny, z poparzeniami dłoni i twarzy. W budynku znajdowała się butla z gazem propan-butan 11kg.

 

 

 

 

O godzinie 08.37 dwa zastępy skierowano do Starego Targu, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 517 między miejscowościami Klecewo i Stary Targ samochód osobowy uderzył w drzewo. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem. Były przytomne, wydolne krążeniowo i oddechowo, w kontakcie logicznym. Samochód stał w poprzek drogi blokując ruch.

(czytaj https://www.tvsztum.pl/aktualnosci/32723,pijany-kierowca-zasnal-za-kierownica-policyjny-rap)

 

 

 

 

O godzinie 17.50 dwa zastępy pojechały do Sztumu, na ulicę Zacisze, gdzie na poboczu drogi krajowej nr 55 siedziała poszkodowana osoba, która opatrywana była przez świadków zdarzenia. Z relacji poszkodowanej kobiety wynikało, że została potrącona przez samochód osobowy.

(czytaj https://www.tvsztum.pl/aktualnosci/32687,sztum-potracenie-kobiety-na-przejsciu-dla-pieszych)

 

 

 

 

 

We wtorek, 23 lutego br. o godzinie 11.02 zastęp zadysponowano do Tropów Sztumskich, gdzie silny wiatr złamał drzewo, które przechylone było na pas drogi wojewódzkiej nr 515.

W środę, 24 lutego br. o godzinie 13.55 do Folwarku przyjechał samochód podstawiony przez koordynatora gminnego do transportu seniorów do punktu szczepień.

 

 

 

 

 

W piątek, 26 lutego br. o godzinie 16.53 dwa zastępy zadysponowano do wsi Lipiec, gdzie na poboczu drogi powiatowej nr 3122G rosło drzewo wysokości około 30 m, z wnętrza którego na wysokości około 5 m wydobywał się dym.

W niedzielę, 28 lutego br. o godzinie 09.21 zastęp skierowano do Zielonki, gdzie w budynku mieszkalnym była zalana piwnica o wymiarach 3 na 4 m. Lustro wody znajdowało się na wysokości około 30 cm. Woda przeciekała do piwnicy z pobliskiego bagna.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.