Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń. Zamiast w sarnę, kierowca osobówki uderzył w drzewo.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 3 marca 2021, 12:52
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Dzierzgoń. Zamiast w sarnę, kierowca osobówki uderzył w drzewo. fot. KPP Sztum
W poniedziałek policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w pobliżu Dzierzgonia. Kierowca osobowego BMW, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 marca br. na drodze powiatowej, niedaleko miejscowości Dzierzgoń. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze sztumskiej drogówki wstępnie ustalili, że 43-letni kierowca BMW, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Mieszkańcowi powiatu malborskiego nic się nie stało.
 

 

 

 

Policjanci przypominają, jak zredukować ryzyko wypadku z udziałem leśnych zwierząt.

1. W okolicach leśnych powinniśmy zachować szczególną ostrożność na drogach, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.
2. Nigdy nie powinniśmy lekceważyć znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta". Takie znaki są ustawiane w miejscach, gdzie to zagrożenie często występuje. Pamiętajmy też, że zwierzę może wyskoczyć na drogę zarówno z lewej, jak i z prawej strony.
3. Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze, powinniśmy natychmiast zwolnić. Spróbujmy oddać kilka ostrzeżeń migając światłami i użyć sygnału dźwiękowego. Nie próbujmy na siłę wyprzedzać zwierzęcia, a raczej pozwólmy mu spokojnie przejść na drugą stronę, jeśli już jest na jezdni. Pamiętajmy, że zwierzę jest nieobliczalne i podczas próby wyprzedzania, może wbiec nam wprost pod koła samochodu lub wskoczyć na maskę. Nie zapominajmy także o tym, że zwierzęta kopytne najczęściej przebywają w stadzie, więc jeśli już jedno zwierzę przebiegnie nam przed maską, za chwilę może pojawić się kolejne.
4. Gdy już, niestety, dojdzie do potrącenia, w pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia przez wystawienie trójkąta ostrzegawczego. Następnie należy wezwać pomoc i poprosić policję o zawiadomienie służb leśnych w celu udzielenia pomocy rannemu zwierzęciu lub usunięcia go z drogi. Nigdy nie powinniśmy dotykać rannego lub martwego zwierzęcia pamiętając, że oprócz infekcji, istnieje niebezpieczeństwo, że zwierzę nas kopnie lub ugryzie. Jeśli pozwoli na to sytuacja, dla uspokojenia zwierzęcia można ze szczególną ostrożnością nakryć mu głowę kocem lub innym materiałem.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
las
las 04.03.2021, 12:29
Kierowca jak chu...
lehiaszajs
lehiaszajs 03.03.2021, 16:30
Widział ktoś tę sarnę?!
jan
jan 04.03.2021, 15:02 (odpowiedź do lehiaszajs)
pewnie miał ją złapać i wziąć na smycz ?