Wydanie nr 103/2021, Wtorek 13.04.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Justyn, Marcjusz, Marcin, Hermenegilda, Przemysł, Przemysław, Małgorzata, Jan, Ida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpiecznie na drogach powiatu – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 103/2021
  • 23 lutego 2021, 13:43
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Niebezpiecznie na drogach powiatu – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu straż pożarna z powiatu sztumskiego wyjeżdżała do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

We wtorek, 16 lutego br. o godzinie 12.37 zastęp zadysponowano do wsi Zakręty, gdzie w budynku jednorodzinnym prawdopodobnie przebywał około 70-letni mężczyzna. Na miejscu zdarzenia znajdowała się synowa mężczyzny z sąsiadką, które nie mogły otworzyć drzwi do mieszkania.

W środę, 17 lutego br. o godzinie 08.49 zastęp skierowano do Sztumu na ulicę Reja, gdzie samochód ciężarowy dostarczający tlen do szpitala utknął na drodze na terenie szpitala. Ze względu na intensywne opady śniegu samochód nie mógł wyjechać, przez co blokował drogę pożarową.

W czwartek, 18 lutego br. o godzinie 15.15 pod remizę OSP Mikołajki Pomorskie przyjechał samochód podstawiony przez koordynatora gminnego do transportu seniorów do punktu szczepień.

 

 

 

 

W piątek, 19 lutego br. o godzinie 12.41 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Czernin, gdzie w budynku wielorodzinnym przy ulicy Krótkiej zgłaszający informował, że wyczuwał zapach gazu przy wejściu do klatki schodowej.

O godzinie 13.11 w Czerninie na ulicy Sadowej zastępy wracające z działań dostrzegły leżącego na chodniku przy przystanku autobusowym mężczyznę. Mężczyzna był nieprzytomny z drgawkami, oddech i tętno zachowane.

O godzinie 14.21 dwa zastępy skierowano do Sztumskiego Pola, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z naczepą samochodu ciężarowego.

O godzinie 14.32 dwa zastępy pojechały do Żuławki Sztumskiej, gdzie w jednorodzinnym budynku mieszkalnym paliły się sadze w przewodzie kominowym.

O godzinie 15.09 pod remizę OSP Mikołajki Pomorskie przyjechał samochód podstawiony przez koordynatora gminnego do transportu dwojga seniorów do punktu szczepień.

O godzinie 17.23 dwa zastępy zadysponowano do wsi Poliksy, gdzie samochód osobowy uderzył czołowo w drzewo i blokował drogę wojewódzką nr 515.

 

 

 

 

W sobotę, 20 lutego br. o godzinie 12.32 trzy zastępy skierowano do Nowego Targu, gdzie w budynku wielorodzinnym paliły się sadze w przewodzie kominowym.

W poniedziałek, 22 lutego br. o godzinie 04.47 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Waplewo Wielkie, gdzie paliło się pomieszczenie kotłowni na parterze budynku mieszkalnego typu bliźniak.

O godzinie 08.37 dwa zastępy pojechały do Starego Targu, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 517 między miejscowością Klecewo a Stary Targ samochód osobowy marki Audi A4 uderzył w drzewo.

O godzinie 17.50 dwa zastępy skierowano do Sztumu na ulicę Zacisze, gdzie na poboczu drogi krajowej nr 55 siedziała osoba poszkodowana, opatrywana przez świadków zdarzenia. Z relacji kobiety wynikało, że została potrącona przez samochód osobowy.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.